CINIBA - Publikowanie w otwartym dostępie

DOAJ - Directory of Open Access Journals

Jest to największa baza indeksująca informacja czasopisma otwarte (open access). Obecnie prezentuje dane o ok 15,5 tys. recenzowanych czasopism ze 134 krajów z wszystkich dyscyplin. Czasopisma można wyszukiwać po dyscyplinie lub tematyce (np. Language and Literature), a następnie filtrować wg różnych kryteriów (język publikacji, kraj wydawcy, rodzaj otwartej licencji czy też informacja o pobieranych opłatach).

Wyszukiwanie otwartych czasopism w Web of Science

Do wyszukiwania czasopism indeksowanych w Web of Science służy Master Journal List. Wyszukiwanie obejmuje ponad 24 tys. czasopism indeksowanych w bazach Web of Science. Wyszukiwać można wg różnych kryteriów (tytuł, ISSN), a następnie ograniczać wyniki wybierając kategorię tematyczną, kraj, język, częstotliwość. Wyszukane  w ten sposób wyniki można ograniczyć do ponad 5 tys. czasopism otwartych ("listed in Directory of Open Access Journals").

Wyszukiwanie otwartych czasopism w bazie Scopus

W bazie Scopus jest specjalna zakładka (Sources) pozwalająca na wyszukiwanie czasopism. Wyszukiwać można po tytule, dyscyplinie czy wydawcy, a następnie ograniczyć uzyskane wyniki do ponad 6 tys. czasopism otwartych ("Display only Open Access journals").

MDPI - Institutional Open Access Program

Członkostwo UŚ w MDPI IOAP umożliwia wszystkim pracownikom 10% zniżkę na publikację.

Aby  uzyskać rabat za publikację artykułu należy:

•     po dodaniu artykułu do bazy wybrać opcję Display Submitted Manuscripts
  •     z prezentowanej listy instytucji wybrać: University of Silesia.

Pytania proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.