CINIBA - Po co komu dziś metafizyka? Spotkanie z dr. Marcinem Fabjańskim

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
previous arrow
next arrow

Polskie Towarzystwo Doradztwa Filozoficznegometafizyka dla neurotyka okladka biała z abstrakcyjnym wzorem oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka serdecznie zapraszają na spotkanie z dr. Marcinem Fabjańskim, które odbędzie się 6 czerwca 2023 r. w sali konferencyjnej CINiB-y (godz. 14.00, hol główny, poziom 0).

Tematyka spotkania oscylować będzie wokół kwestii poruszonych w najnowszej książce dr. Fabjańskiego zatytułowanej „Metafizyka dla neurotyka. Czym jest i czym mógłby być coaching filozoficzny?”. Rozmowę z Autorem poprowadzi dr Agnieszka Woszczyk, prof. UŚ.

Sam termin coaching używany bywa w sposób wieloznaczny, tym bardziej zagadkowo brzmi coaching filozoficzny. Dyskusja z Autorem toczyć się będzie jednak nie tylko wokół kwestii zaznaczonych w podtytule książki. To nie definicje i typologie coachingu stanowią jej temat. „Metafizyka dla neurotyka” stawia czytelnika wobec kwestii troski o dobre życie. Omawia uniwersalne zmagania człowieka z własnym lękiem, gonitwą myśli, pogonią za dobrami materialnymi. Zmagania te oglądane są jednak przez pryzmat bolączek współczesnej kultury, które uwypuklił okres pandemii.

Jak zbudować postawę wobec zagrożenia życia i zdrowia? Na czym się oprzeć, gdy odsłania się miałkość strategii opartych na dobrach materialnych? Co zrobić, gdy dopada nas demon samotności? Dlaczego niektóre propozycje współczesnej kultury są iluzoryczne? Czy w metafizyce starożytnych szkół życia wciąż możemy szukać rozwiązań współczesnych problemów?  Jak wyjść naprzeciw fundamentalnym faktom egzystencji i zaakceptować prawa natury? To tylko niektóre z kwestii, które podejmuje Autor „Metafizyki dla neurotyka”. Książka zaprasza jednak nie tylko do namysłu, zawiera także opis licznych technik służących pracy nad sobą.

Patronat medialny: Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Pofilozofujmy!, Julian Strzałkowski blog, Zwierzozofia.

dr Marcin Fabjański – doktor filozofii, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor 11 popularnych książek, w tym z zakresu filozofii i rozwoju osobistego wydanych w Polsce i we Włoszech oraz setek artykułów na ten temat. Wykłada gościnnie na rzymskich uniwersytetach: Sapienza i Roma Tre. Były reportażysta i scenarzysta. Stworzył we Włoszech Apenińską Szkołę Żywej Filozofii opartą na autorskiej metodzie dostrojenia do procesu życia. Autor filozoficznych audycji radiowych i komiksu Panna Angst. Horror metafizyczny.

dr Agnieszka Woszczyk, prof. UŚ – doktor filozofii, doradca filozoficzny, dyplomowany coach, psychoterapeutka w podejściu egzystencjalnym (noo-logoterapia), badaczka neoplatonizmu. Opracowała autorski program kształcenia na kierunku doradztwo filozoficzne i coaching. Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Doradztwa Filozoficznego, absolwentka Akademii Profesjonalnego Coachingu WSB, uczestniczka programów mentorskich Pracowni Coachingu Novo w Warszawie. Absolwentka Studium Logoterapii w Institude of Biofeedback and Noo-Psychosomatics o specjalizacji psychoterapia integralna: noo-psychoterapia, akredytowanym przez Viktor Frankl Institut (Wiedeń).

Okładka książki "Metafizyka dla neurotyka": Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego

Po co komu dzis metafizyka plakat wydarzenia na pomarańczowym tle przedstawiający motyw z okładki książki, portret dr marcina fabjańskiego oraz dr agnieszki woszczyk prof. UŚ z logotypami ciniby, polskiego twoarzystwwa doradztwa filozoficznego, Instytutu filozofii UŚ oraz patronów medialnych

Udostępnij