CINIBA - Spotkanie autorskie z Anandą Devi

images/b2.jpg
images/d1.jpg

Szanowni Państwo,

w środę 22 czerwca br. Ananda Devi Anenden, jedna z najwybitniejszych współczesnych pisarek języka francuskiego, autorka kilkunastu powieści, kilku zbiorów nowel i poezji, znana w Polsce pod pseudonimem Ananda Devi, została uhonorowana tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

Uroczystość nadania tytułu pisarce poprzedziło spotkanie autorskie, które odbyło się 21 czerwca 2022 o godz. 17.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej. Spotkanie poprowadził prof. dr hab. Krzysztof Jarosz.

Prof. dr hab. Dariusz Pawelec, dyrektor Centrum, wręczył Anandzie Devi pamiątkowy exlibris z limitowanej serii jubileuszowej CINiB-y. Autorką exlibrisowej ilustracji jest Ewa Brudny.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z biografią i twórczością Anandy Devi, wysłuchać rozmowy z nią, a także zadawać pytania.

Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za obecność!

Relacja ze spotkania znajduje się na stronie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.