CINIBA - Zapraszamy na 5. Śląski Festiwal Nauki

Slider

SFN 2021Piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbywać się będzie od 9 do 15 października 2021 roku. Galę otwarcia zaplanowano na 9 października nad katowicką Rawą. Inaugurację będzie można oglądać także online. 10 października natomiast publiczność zostanie zaproszona na bulwary Rawy (niektóre wykłady będą transmitowane online). Aby wziąć udział tego dnia w festiwalu, należy pobrać bezpłatną wejściówkę. Przestrzeń festiwalowa rozciągać się będzie od rynku w Katowicach poprzez ulicę Teatralną, bulwary Rawy i tereny pobliskiego kampusu Uniwersytetu Śląskiego aż po budynek Wydziału Prawa i Administracji. W programie znalazły się warsztaty, wykłady, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty oraz spotkania z polskimi i zagranicznymi gośćmi. Uczestnicy wydarzenia będą mieli do dyspozycji:

• cztery strefy specjalne,
  • dwanaście scen,
  • sześć obszarów wiedzy,
  • dwa Przystanki Nauka,
  • „Drzewo opowieści” – przestrzeń, w której czytane będą fragmenty książek Stanisława Lema,
  • dwa obszary warsztatowe.

Z kolei od 11 do 15 października festiwal przeniesie się do przestrzeni internetowej, a każdy dzień będzie poświęcony innemu obszarowi wiedzy: przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym oraz medycynie i zdrowiu.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie ŚFN KATOWICE oraz na Facebooku.

5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia), Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (współgospodarze), a także Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Sponsorem brązowym festiwalu są Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. oraz Fundacja Deloitte Polska. Partnerem: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A., Bajka Pana Kleksa, Bawialnia GiliGili, Bawialnia BombelCafe, Fundacja W TO MI GRAJ, Teatr Lufcik na Korbkę, Teatr TRIP oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE jest objęty patronatem honorowym wiceprezesa Rady Ministrów, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotra Glińskiego, ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki, prezesa Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzego Duszyńskiego, Narodowego Centrum Nauki, Polskiej Agencji Kosmicznej, Urzędu Patentowego RP, marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, przewodniczącego zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierza Karolczaka, prezydenta miasta Katowice Marcina Krupy, prezydenta miasta Sosnowiec Arkadiusza Chęcińskiego, prezydenta miasta Chorzów Andrzeja Kotali, prezydenta miasta Bytom Mariusza Wołosza, prezydenta miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydenta miasta Częstochowa Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio 357, ONET.PL, „Polityka”, „Wiedza i Życie”, „Świat Nauki”, „Dziennik Zachodni”, „Gość Niedzielny”, Antyradio, Radio Katowice, Radio eM, Radio Bielsko, Radio Express, RYBNIK.COM.PL oraz OX.PL.

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

800x600 4

[Źródło: https://us.edu.pl/event/5-slaski-festiwal-nauki-katowice/ ]