CINIBA - IBUK libra, PWN: E-booki w służbie nauki

ebooki w sluzbie 1

E-booki w służbie nauki

Ostatnie tygodnie diametralnie zmieniły naszą rzeczywistość. Rewolucja nie ominęła świata nauki.
Z dnia na dzień funkcjonowanie uniwersytetów i instytucji badawczych przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. Środowisko akademickie, naukowe straciło swobodę dostępu do zasobów bibliotecznych, laboratoriów, sal wykładowych.

Wydawnictwo Naukowe PWN chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępniamy bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN. Wierzymy, że będzie on realnym wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.

IBUK Libra wspiera środowisko akademickie w czasie kwarantanny.
Do końca kwietnia możesz czytać 20 metodologicznych e-booków od PWN. Nie masz dostępu?
Zaloguj się przez stronę biblioteki.

Lista tytułów od PWN dostępnych od 31 marca 2020 r.:

__________________________________________________________________________________________________________________________

IBUK Libra
jest platformą prenumerowaną przez Bibliotekę Uniwersytetu Śląskiego. Użytkownicy mają dzięki temu dostęp do ok. 3000 książek elektronicznych głównie z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych oraz nauk ekonomicznych.

Z zakupionych publikacji można korzystać po wejściu na stronę CINIB-y, przechodząc do górnego menu ŻRÓDŁA ELEKTRONICZNE -> KSIĄŻKI ELEKTRONICZNE-> IBUK ->, po prawej stronie tabelki klikając w link HAN UŚ / Proxy. Otworzy się okno logowania zdalnego dostępu do źródeł elektronicznych, gdzie login i hasło są takie same jak do katalogu bibliotecznego (konto w bibliotece musi być aktywne).

Przy pozycjach, do których uczelnie mają dostęp, pojawia się przycisk "czytaj". Każdy tytuł może przeglądać 5 użytkowników jednocześnie.

Przeszukiwane są całe zasoby, a pełne teksty wyświetlają się przy pozycjach, do których dostęp został opłacony.

Zdalny dostęp: HAN UŚ, Proxy UE

Zapraszamy do korzystania!