CINIBA - Sztuka szukania w labiryncie CINiBA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
previous arrow
next arrow
Slider

Dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej

Czy wiecie, że jedna z najnowocześniejszych i najpiękniejszych bibliotek na świecie znajduje się
w Katowicach? To Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA). Każdy może przyjść do nas i korzystać z biblioteki.

CINiBA to biblioteka, która ma milion książek i czasopism, które zajmują aż 60 km półek. To również biblioteka hybrydowa, więc są w niej nie tylko dzieła drukowane na papierze, ale także książki i czasopisma cyfrowe. Znajdziecie w niej mnóstwo tajemniczych urządzeń, których nie ma w innych bibliotekach w Polsce. Wiele z nich ma również zagadkowe nazwy np. bookviewer, selfcheck. Warto sprawdzić „paszporty” tych słów, to skąd przywędrowały i dlaczego na dobre zagościły w naszym języku. Spotkajmy się na zajęciach, w czasie których podczas bibliotecznej gry terenowej będziemy wspólnie odkrywać to niezwykłe miejsce i znajdować odpowiedzi na wiele pytań.

Kontakt

lic. Patrycja Patrzykowska
Pracownik Public Relations

32 786 5008, 32 786 5015,
tel. kom. 512 120 774,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sztuka szukania w labiryncie CINiBA – prezentacja i zwiedzanie supernowoczesnej biblioteki hybrydowej!

Biblioteczne NAJ – prezentacja najciekawszych zbiorów CINiBA

Foto: Materiały CINiBA

Udostępnij