CINIBA - Webinaria Elseviera

images/b2.jpg
images/d1.jpg

Atla Religion Database with Atla Serials PLUS wejście do bazy

Elsevier, wydawca wielu czasopism, książek oraz bazy Scopus zaprasza na organizowane przez siebie szkolenia.

W dniach 2022 roku Elsevier organizuje serię spotkań online podczas których, zaprezentuje funkcje narzędzia Scopus i SciVal. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania. Webinaria będą prowadzone w języku polskim. Wszelkie pytania można zgłaszać bezpośrednio do koordynatora, pana Bartłomieja Więckowskiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Webinarium Temat Data Godzina (CET)
Literatura naukowa na platformie ScienceDirect - nie tylko PDF
Odkryj, jak korzystać z najlepszych funkcji ScienceDirect, aby zaoszczędzić swój czas i zwiększyć efektywność wyszukiwania literatury naukowej.
ScienceDirect 28/02/2023  11:30
Dane badawcze jako istotny element komunikacji naukowej - czy da się nimi zarządzać?
Dziś porozmawiamy o zarządzaniu danymi badawczymi i o tym, jak może ono pomóc na różnych poziomach - od badaczy, po głównych decydentów.
Research Intelligence 14/03/2023 11:30
Twój profil autora w bazie Scopus - instrukcja krok po kroku
Profile autorskie w bazie Scopus są unikalną wizytówką naukowca - dowiedz się, jak są tworzone oraz jak można samodzielnie zarządzać swoim profilem
Scopus 15/03/2023 10:00
Czasopisma drapieżne i jak ich unikać
Dowiedz się, czym są drapieżne czasopisma, jak ich unikać i jak rozpoznać prawdziwe, renomowane, dobrej jakości czasopisma naukowe.
Scopus 28/03/2023 11:30
Reaxys a cele zrównoważonego rozwoju SDG
Reaxys to baza danych Elsevier obejmująca chemię i nauki pokrewne. Wspiera naukowców i nauczycieli akademickich w ich pracy. Wspiera również wiele obszarów badawczych objętych celami zrównoważonego rozwoju (SDG). Dołącz do naszego webinaru, aby dowiedzieć się
Reaxys
SDG
18/04/2023 11:30
Przegląd literaturowy przy wykorzystaniu funkcjonalności Scopusa i SciVala
Wykorzystaj przydatne funkcje bazy Scopus i narzędzia SciVal w procesach badawczych. Pierwszym krokiem jest zawsze niezbędny przegląd literatury.
Scopus
SciVal
25/04/2023 11:30
Skuteczne wyszukiwanie literatury w Scopus i ScienceDirect - jak łączyć dwa wysokiej jakości źródła dla uzyskania najlepszych wyników
Poznaj wskazówki i triki przydatne przy wyszukiwaniu literatury naukowej i dowiedz się, jak efektywnie docierać do istotnych treści z wykorzystaniem baz Scopus i ScienceDirect.
Scopus
ScienceDirect
09/05/2023 11:30
Jak identyfikować istotne tematy oraz źródła do publikacji swoich tekstów naukowych?
Kilka wskazówek na temat podejścia do wybierania czasopism (źródeł) oraz analizowania zaangażowania badaczy i instytucji z perspektyw badań, którymi się zajmują.
Publikowanie 16/05/2023 11:30
ScienceDirect - wygodne wyszukiwanie i praca z pełnym tekstem publikacji naukowych. Top 5 funkcjonalności bazy
Dowiedz się jak efektywnie wyszukiwać literaturę naukową i korzystać z zasobów bazy ScienceDirect.
ScienceDirect 17/05/2023 10:00
Jak analizować wkład badacza oraz instytucji w Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ?
Zestaw porad i wskazówek dotyczących analizy SDG w bazie Scopus i narzędziu SciVal.
SDG 13/06/2023 11:30