CINIBA - Testy i nowości

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
previous arrow
next arrow
Slider

Testy i nowości

Project EuclidTryb dostępu: Online UŚ (HAN)

Czas trwania testu: 23.11.2020-19.01.2021

Project Euclid wejście

Project Euclid to platforma zaprojektowana specjalnie dla matematyków i jest dobrze zintegrowana z narzędziami matematycznymi takimi jak MathSciNet cy Arxiv.org. Oprócz publikacji w wolnym dostępie zawier również kolekcję 32 prestiżowych czasopism, niektóre z nich są niedostępne w innych bazach.W ramach tej bazy dostępne jest również pełne archiwum Duke Mathematical Journal.

Publikacje Duke University PressTryb dostępu: Online UŚ (HAN)

Czas trwania testu: 23.11.2020-19.01.2021

Publikacje Duke University Press wejście

Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z publikacji wydawnictwa Duke University Press. Wśród nich znaleźć można kilkadziesiąt czasopism naukowych, przede wszystkim z nauk humanistycznych i społecznych (m.in. Philosophical Review, Hispanic American Historical Review, American Literature, Modern Language Quarterly, History of Political Economy). Korzystanie z bazy obejmuje również dostęp do ok. 2800 książek.

 

Tryb dostępu : online UŚ

Zdalny dostęp: HAN UŚ

Dostęp testowy: 23.11-31.12.2020

Taylor & Francis eBooks: wejście do bazy


Uniwersytet Śląski otrzymał dostęp testowy do pełnotekstowej interdyscyplinarnej kolekcji książek wydawnictwa Taylor & Francis Group. Aby uzyskać dostęp tylko do pełnych tekstów w ramach dostępu testowego należy na liście wyników zaznaczyć opcję "Show content I have access to".

Oxford University PressTryb dostępu: Online UŚ

Czas trwania testu: 18.11.2020-31.12.2020

Uniwersytet Śląski otrzymał testowy dostęp do wybranych pełnotekstowych kolekcji wydawnictwa Oxford University Press:

Oxford Scholarship Online (HAN) - dostęp do ponad 17 tys. monografii naukowych z wszystkich dyscyplin. Wykaz dostępnych tytułów.

Oxford Handbooks Online (HAN) - pełny dostęp do ponad 1000 podręczników (archeologia, zarządzanie, studia klasyczne, ekonomia, historia, prawo, językoznawstwo, literaturoznawstwo, muzyka, fizyka, filozofia, nauki polityczne, socjologia, religia, psychologia). Wykaz dostępnych tytułów.

Uwaga! Dostęp dotyczy tylko publikacji Oxford University Press oznaczonych zieloną lub żółtą ikonką (unlocked, free, Open Access) Oxford University Press

 


Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS)Tryb dostępu: Online UŚ

Zdalny dostęp: HAN UŚ

Dostęp testowy: 2.11-2.12.2020

Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS) - wejście do bazy

Uniwersytet Śląski otrzymał dostęp testowy do czasopisma Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS). PNAS to oficjalne czasopismo amerykańskiej Academy of Science założone w 1914 roku. Czasopismo ma zasięg globalny, publikuje artykuły naukowe z nauk biologicznych, fizycznych i społecznych. Jest jednym z najczęściej cytowanych czasopism na świecie (aktualny impact factor to 9,412), rocznie publikuje ponad 3 tys. artykułów.

Atla Religion Database with Atla Serials PLUS wejście do bazyTryb dostępu : UŚ

Czas trwania testu: 2.11.2020-20.12.2020


 

Uniwersytet Śląski otrzymał dostęp testowy do Writefull.

Jest to oprogramowanie, które ułatwia korektę tekstów naukowych w języku angielskim. Sugerowane poprawki opierają się na rzeczywistym zastosowaniu danego słowa czy struktury gramatycznej, zależnym od kontekstu, a nie na ustalonym zestawie reguł gramatycznych. Writefull  wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopism.

Działa ono jako wtyczka do programu MS Word. Wymaga instalacji wtyczki, dostępu do internetu  i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie uczelni @us.edu.pl. 

Atla Religion Database with Atla Serials PLUS wejście do bazy


 

Elsevier, wydawca wielu czasopism, książek oraz bazy Scopus zaprasza na organizowane przez siebie szkolenia.


Więcej informacji oraz linki do zapisów znaleźć można na stronie ICM. Zapraszamy do skorzystania.

Atla Religion Database with Atla Serials PLUS wejście do bazyTryb dostępu : online UŚ

Zdalny dostęp: HAN UŚ

Atla Religion Database with Atla Serials PLUS wejście do bazy

 

Atla Religion Database to bibliograficzna baza danych tworzona przez the American Theological Library Association z zakresu teologii i religioznawstwa. Obejmuje takie zagadnienia jak: Biblia, archeologia i antyki; kultura ludzka i społeczeństwo; religie świata i religioznawstwo; historia kościoła, misje i ekumenizm; duszpasterstwo; teologia, filozofia i etyka i inne. Indeksuje ponad 2400 czasopism (w tym prawie 1100 na bieżąco), a także monografie i eseje. Prenumerowana przez UŚ wersja bazy zawiera publikacje pełnotekstowe. Są to artykuły pochodzące z ponad 500 czasopism.

Jak korzystać z baz na platformie EbscoHost - film instruktażowy