CINIBA - Testy i nowości

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
previous arrow
next arrow
Slider

Testy i nowości

Kolekcja książek o Ukrainie i RosjiTryb dostępu: Online

Czas trwania testu: 5.04-30.06.2022

Wydawnictwo De Gruyter i partnerzy (Academic Studies Press, Amsterdam University Press, Columbia University Press, Cornell University Press, Edinburgh University Press, Harvard University Press, Princeton University Press, Stanford University Press, transcript Verlag, University of California Press, University of Toronto Press, Yale University Press) otworzyło wybrany zbiór tytułów dotyczących Ukrainy i Rosji. Jest to bezpłatny dostęp do ponad 115 e-booków i 13 artykułów w czasopismach z zakresu historii europejskiej, stosunków międzynarodowych, prawa, historii nowożytnej, nauk politycznych, literatury słowiańskiej i socjologii. Pełny wykaz dostępnych tytułów. Aby odnaleźć właściwy tytuł, należy go odszukać na platformie wydawnictwa De Gruyter


Wydawnictwo Brill uodstępniło 50 publikacji (artykułów i książek) dotyczących zagadnień związanych z Ukrainą, Rosją, migracją, stosunkami międzynarodowymi etc.

CAB Abstracts with Full TextTryb dostępu: Online UŚ (Zdalny dostęp: HAN)

Czas trwania testu: 29.03-28.05.2022

Baza CAB Abstracts with Full Text, przygotowana we współpracy z ekspertami z CABI, zapewnia dostęp do światowej literatury z zakresu nauk przyrodniczych. Obejmuje tematy z zakresu stosowanych nauk przyrodniczych - od rolnictwa, środowiska i nauk weterynaryjnych, po ekonomię stosowaną, rekreację/turystykę i żywienie. Zawartość bazy obejmuje 1,238 aktywne czasopisma pełnotekstowe, z pośród których 978 to aktywne, pełnotekstowe czasopisma bez embarga. CAB Abstracts with Full Text obejmuje kluczowe tematy z zakresu nauk przyrodniczych, w tym rolnictwo, środowisko naturalne, nauka o żywności, zdrowie człowieka, mykologia, odżywianie, nauki o roślinach, nauki weterynaryjne.


CAB Abstracts with Full Text

Atla Religion Database with Atla Serials PLUS wejście do bazy


Elsevier, wydawca wielu czasopism, książek oraz bazy Scopus, zaprasza na organizowane przez siebie szkolenia.


W 2022 roku Elsevier organizuje serię szkoleń online z baz ScienceDirect i Scopus. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania. Webinaria będą prowadzone w języku polskim. Pełny harmonogram webinariów dostępny jest na stronie Elsevier training hub dla Polski.

 1.03.2022 - Scopus: kryteria oraz proces oceny czasopism

15.03.2022 - Scopus, SciVal i rankingi: co warto wiedzieć?

22-24.03.2022 - Scival Camp Polska 2022

12.04.2022 - Dane - siła napędowa analiz i strategii

26.04.2022 - ScienceDirect: bogactwo wiedzy

10.05.2022 - Nowe funkcjonalności w bazie Scopus i narzędziu SciVal

24.05.2022 - Wprowadzenie do Open Access i umów transformacyjnych

 7.06.2022 - Scopus: jak zwiększyć szansę czasopisma na indeksację w bazie?