CINIBA - Informacja i pomoc

Informacja i pomoc

W CINiB-ie mamy do dyspozycji 14 kabin pracy indywidualnej ulokowanych na 1 poziomie. Można je rezerwować na czas do dwóch tygodni (a nawet dłużej, o ile nie ma innych oczekujących) i korzystać w godzinach pracy Centrum.

Obsługę kabin prowadzi czytelnia (32 786 51 51).

Z kabin pracy indywidualnej mogą korzystać Czytelnicy posiadający dokument uprawniający do wypożyczania zbiorów lub kartę gościa, wydaną przez wypożyczalnię. Pierwszeństwo przysługuje pracownikom naukowym i doktorantom, a w następnej kolejności studentom UŚ i UE.

Do wyboru są dwa typy kabin:
1.    wyposażone w komputer, z dostępem do Internetu i oprogramowaniem dla tworzenia własnych dokumentów,
2.    z możliwością podłączenia do Internetu własnego komputera przenośnego.

Przy rezerwacji należy określić jaki typ kabiny wybieramy; te z komputerem przydzielane są na zasadzie pierwszeństwa.

Szczegółowy regulamin korzystania z kabin pracy indywidualnej znajduje się tutaj.

Karta gościa

Obowiązek posiadania karty gościa dotyczy wszystkich czytelników, którzy nie posiadają dokumentu uprawniającego do wypożyczania zbiorów w CINiB-ie, a zamierzają korzystać z sieci wifi, czytelni, słuchawek do mediateki i kabin do pracy indywidualnej.

Kartę gościa nieodpłatnie wydaje wypożyczalnia (poziom 0).

Czytelnia

CzytelniaW czytelni znajdującej się na poziomie 1 można korzystać z książek, czasopism, materiałów z magazynów zamkniętych oraz publikacji sprowadzonych z innych bibliotek. Materiałów tych nie można zabierać poza obręb czytelni. Na życzenie czytelnika bibliotekarz może zatrzymać zamówione publikacje, jednak nie dłużej niż 7 dni. Do dyspozycji Czytelników pozostaje 4 stanowiska komputerowe.

Zamówienia na materiały z magazynów zamkniętych są przyjmowane najpóźniej na 30 minut przed zamknięciem. Zamówienia złożone po tym czasie będą realizowane następnego dnia roboczego.

Na księgozbiór podręczny składają się: encyklopedie ogólne (polskie i zagraniczne), bibliografie dziedzinowe i seria Prace Naukowe UŚ.

Aby korzystać z czytelni, trzeba posiadać dokument uprawniający do wypożyczania zbiorów lub kartę gościa wydaną przez wypożyczalnię. Należy je okazać dyżurującemu bibliotekarzowi, któremu zgłaszamy także wniesione ze sobą materiały.

Do dyspozycji Czytelników są kabiny pracy indywidualnej.

Czytelnia Prasy Bieżącej

Czytelnia Prasy BieżącejCzytelnia prasy bieżącej mieści się na poziomie 2. Znajdziemy w niej najnowszą informacyjną i opiniotwórczą prasę, m.in. polskie i zagraniczne gazety i tygodniki.

Pracownia Komputerowa

W pracowni komputerowej na poziomie 1 znajduje się 15 terminali z dostępem do sieci.

Mediateka

W mediatece zlokalizowanej na poziomie 1 oferujemy dostęp do multimediów oraz stanowisk komputerowych, na których można odtwarzać płyty wymagające zainstalowania programu i zrestartowania komputera.

Słuchawki dostępne są w czytelni na poziomie 1.

Użytkownicy posiadający własny sprzęt korzystać mogą z bezprzewodowego Internetu. Możliwy jest dostęp do sieci:

• autoryzowanej sieci CINiBA pod warunkiem posiadania konta w systemie bibliotecznym UŚ i UE. Logowanie odbywa się z wykorzystaniem adresu mailowego i hasła do konta bibliotecznego. Dla czytelników niebędących studentami, doktorantami, słuchaczami studiów podyplomowych, pracownikami UŚ i UE wypożyczalnia wydaje nieodpłatnie karty gościa. Pierwsze logowanie do wifi musi być poprzedzone logowaniem do katalogu Integro.

Pracownicy CINiB-y nie konfigurują komputerów przenośnych użytkowników w celu uzyskania dostępu do Internetu.

W Centrum Informacji i Bibliotece Akademickiej każdy Czytelnik może liczyć na fachową pomoc w odszukaniu interesujących go materiałów, poruszaniu się po gmachu i wszelkich innych sprawach związanych z działalnością Centrum.

Zapraszamy do informatoriów zlokalizowanych na 3 poziomach gmachu gdzie pracownicy :

• zapewniają pomoc w wyszukiwaniu źródeł informacji niezbędnych w pracy naukowej i dydaktycznej,
  • udzielają informacji bibliograficznych i rzeczowych w oparciu o posiadane źródła drukowane, komputerowe bazy danych i Internet,
  • pomagają w korzystaniu z zasobów CINiB-y,
  • lokalizują poszukiwane wydawnictwa w bibliotekach krajowych i zagranicznych.

Formularz kontaktowy: zapytaj bibliotekarza

32 786 5130 (poziom 0),