CINIBA - Lokalizacja gmachu Centrum

Slider

Nowy gmach biblioteki znajduje się w centrum Katowic, przy ulicy Bankowej 11A, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących zabudowań głównego Kampusu Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Położenie w Śródmieściu zapewnia dogodny dojazd poprzez istniejący system komunikacji drogowej, tramwajowej, autobusowej i kolejowej.

Realizacja CINiBA w połączeniu z nowym zagospodarowaniem doliny rzeki Rawy, umożliwi stworzenie nowego układu przestrzenno-komunikacyjnego poprzez budowę, na terenie lokalizacji inwestycji, nowych miejsc parkingowych, ciągów komunikacyjnych dla pieszych i ruchu kołowego oraz ciągów zieleni.