CINIBA - Charakterystyka gmachu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Slider

Na  powierzchni zabudowy w kształcie prostokąta o wymiarach 63,75 m x 46,25 m została wzniesiona jednolita, 3-kondygnacyjna bryła ogólnodostępnej części, obejmująca:

  • na poziomie 0 holl główny, do którego przylegają czytelnie i wypożyczalnie, sala konferencyjna na ok. 90 osób, sala dydaktyczna na ok. 30 osób oraz pomieszczenia towarzyszące,
  • na 1 i 2 poziomie otwarte jednoprzestrzenne księgozbiory stanowiące zarazem wypożyczalnie przeznaczone dla czytelników pod nadzorem bibliotekarzy, czytelnie główne i specjalistyczne oraz pomieszczenia dla bibliotekarzy i pracowników zaplecza administracyjnego.

Nad tą częścią budynku zlokalizowana jest mniejsza bryła o wysokości 14,3 m, również na rzucie prostokąta o wymiarach 48,75 m x 16,25 m, obejmująca:

  • na III piętrze pomieszczenia dla pracowników działu gromadzenia i opracowania zbiorów,
  • na IV i V piętrze magazyny zwarte zamknięte dla czytelników, w tym na IV piętrze pomieszczenia zbiorów nietypowych, a na V piętrze zbiorów chronionych.

W nowym budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej przewidziano możliwość zgromadzenia i magazynowania około 1,8 mln woluminów. W pierwszym okresie funkcjonowania Centrum zgromadzonych zostanie około 800 tys. woluminów.

7 lipca 2011 r. formalnie zakończył się etap budowlany gmachu CINiBA. Relacje fotograficzne z przebiegu budowy

Podstawowe dane charakteryzujące obiekt:

  • powierzchnia całkowita - 13 260,49 m2
  • powierzchnia użytkowa - 12 273,40 m2
  • kubatura obiektu - 62 560 m3

Projekt został wybrany w drodze konkursu SARP nr 924

PROJEKT: biuro projektowe HS99; Dariusz Herman, Piotr Śmierzewski, Wojciech Subalski

Udostępnij