CINIBA - Seminarium filozoficzne: „Filozofia języka Arthura Schopenhauera i wpływ na Ludwiga Wittgensteina” – dr Michał Dobrzański

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
previous arrow
next arrow
There is no translation available.

dwie otwarte książki oraz długopis na tle półki z książkami
Zapraszamy na seminarium filozoficzne!

Seminarium filozoficzne

Tytuł: „Filozofia języka Arthura Schopenhauera i wpływ na Ludwiga Wittgensteina”

Prelegent: dr Michał Dobrzański (Uniwersytet Warszawski)

Termin: 28.11.2022 r. (poniedziałek) o godzinie 13:45

Miejsce: sala dydaktyczna (014), biblioteka CINIBA, Bankowa 11a, 40-007 Katowice

Organizacja: prof. dr hab. Wojciech Sady, mgr Dawid Szombierski

Dr Michał Dobrzański, p.o. kierownika Zakładu Filozofii Społecznej i kierownik Pracowni Studiów nad Filozofią Niemiecką na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy badawczej zajmuje się problematyką języka i metodologii filozoficznej w filozofii Arthura Schopenhauera, jego krytyką pojęcia rozumu oraz wpływem na filozofię dwudziestowieczną. W 2016 roku uzyskał wspólny tytuł doktorski przyznany przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jana Gutenberga w Moguncji na podstawie pracy wydanej następnie jako „Begriff und Methode bei Arthur Schopenhauer” (Königshausen & Neumann). Badacz w projekcie NCN „Lokalność rozumu”.

Linki: deutschephilosophie.wfz.uw.edu.pllor.wfz.uw.edu.pl 

Prof. dr hab. Wojciech Sady – filozof nauki, historyk idei i tłumacz. Autor książek (wybrane publikacje): „Struktura rewolucji relatywistycznej i kwantowej w fizyce”, „Spór o racjonalność naukową: od Poincarégo do Laudana”, „Dzieje religii, filozofii i nauki” (III tomy), „Wittgenstein: życie i dzieło”. Tłumacz (wybrane przekłady): B. Russell „Problemy filozofii” i I. Lakatos „Pisma z filozofii nauk empirycznych”.

You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCtn_kp_VAKvCIyN8vnAshvg/featured

Mgr Dawid Szombierski – doktorant w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowania: epistemologia, metafizyka i filozofia nauki.

Udostępnij