CINIBA - Remote access - US

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
previous arrow
next arrow
Slider
There is no translation available.

Zdalny dostęp do źródeł elektronicznych dla UŚ - system HAN

 

Od 1 stycznia 2015 roku Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego oferuje nowy sposób zdalnego dostępu do baz danych i źródeł elektronicznych poprzez system HAN.

Warunkiem korzystania z baz danych z komputerów zlokalizowanych poza siecią Uniwersytetu Śląskiego jest posiadanie aktywnego konta w systemie bibliotecznym  (Prolib Integro).

Jak zalogować się do baz prenumerowanych przez Uniwersytet Śląski - film instruktażowy

 

Kto może korzystać z Systemu HAN?

  • studenci, doktoranci i słuchacze studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego,
  • pracownicy oraz emerytowani pracownicy Uniwersytetu Śląskiego.

Jak korzystać z systemu HAN?

Aby skorzystać z dowolnej bazy należy wybrać  link (oznaczony jako HAN UŚ) znajdujący się na stronie CINiBA w zakładce Źródła elektroniczne. Każda baza ma swój indywidualny link; można je znaleźć w opisach poszczególnych baz lub w wykazie alfabetycznym i dziedzinowym. Po kliknięciu w odpowiedni link pojawi się okno do logowania, w które należy wpisać login (pesel lub numer karty bibliotecznej) oraz hasło używane w katalogu elektronicznym (OPAC).

Co zrobić jeśli nie możemy się zalogować do systemu HAN?

Uprzejmie prosimy o sprawdzenie nowego systemu, a w przypadku problemów z logowaniem o zgłoszenie się do którejkolwiek z bibliotek systemu biblioteczno-informacyjnego UŚ lub email na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

W sytuacji, gdy konto jest zablokowane lub nie została rozliczona opłata za nieterminowy zwrot, prosimy o uregulowanie należności i zwrot książek lub prolongatę terminu. W przypadku blokady konta korzystanie ze zdalnego dostępu nie będzie możliwe.

Czy system HAN wymaga konfiguracji?

HAN nie wymaga dodatkowych instalacji ani konfiguracji przeglądarki internetowej.

Do baz oznaczonych jako han/netman należy stosować przeglądarki obsługujące pełny standard HTML 5. Tj.: Google Chrome 11 (lub wyższa), Apple Safari 5 (lub wyższa), Firefox 4 (lub wyższa), Microsoft IE 10 (lub wyższa), Opera (najnowsza).

 

 

Udostępnij