CINIBA - Dni Otwarte Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
Slider
There is no translation available.

dni otwarte10 maja w sobotę, w godzinach od 8:00 do 20:00 serdecznie zapraszamy do Centrum na Dni Otwarte. Przedsięwzięcie będzie odbywać się w ramach obchodów 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju organizujemy wydarzenie, którego celem jest zaprezentowanie jednego z kluczowych dla rozwoju regionu projektów, zrealizowanych ze środków unijnych. W programie m.in.: zwiedzanie biblioteki, w tym stref na co dzień niedostępnych dla czytelników, warsztaty, pokazy oraz zajęcia dla dzieci. Wstęp wolny – zapraszamy.

Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w bibliotece otwartej!

 

http://www.10latwue.pl/atrakcje/centrum-informacji-naukowej-i-biblioteka-akademicka-20140510/

10 MAJA - to okazja do zapoznania się z gmachem biblioteki, zwłaszcza zwiedzenia pomieszczeń i przestrzeni, które na co dzień są dostępne tylko dla pracowników. Wśród nich m.in.: komora fumigacyjna, pracownie digitalizacyjne, magazyny książek i zbiorów nietypowych oraz wiele innych miejsc i zakamarków bibliotecznych. Pokażemy też, gdzie bije serce biblioteki hybrydowej. Będzie można również zwiedzić wystawę fotograficzną „Budowa CINiBA w obiektywie”, przypominającą realizację projektu CINiBA. Ponadto zapraszamy na warsztaty i prezentacje: „Sztuka szukania w labiryncie informacji” – zajęcia dla młodzieży i dorosłych uczące samodzielnego tworzenia skutecznej strategii zdobywania informacji w Internecie, w oparciu o źródła biblioteczne oraz sieć otwartą, „Biblioteczne NAJ” – najcenniejsze perełki w kolekcji zbiorów CINiBA, "CINiBA orientation game po śląsku" – zajęcia przeznaczone dla dzieci, których celem jest poszerzanie znajomości dialektu śląskiego. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. Gmach biblioteki jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

PLAN DNIA

  • 9:00–19:00 – zwiedzanie biblioteki z pracownikami Centrum (początek zwiedzania o każdej pełnej godzinie);
  • 11:00–12:00 – warsztaty „Sztuka szukania w labiryncie informacji”;
  • 12:30–13:20 – "Biblioteczne NAJ!” – pokaz najciekawszych zbiorów;
  • 16:00–17:00 – dla Dzieci: "CINiBA orientation game po śląsku”;
  • Quizy z nagrodami niespodziankami – cały dzień;
  • Wystawa fotograficzna „Budowa CINiBA w obiektywie”.

Udostępnij