There is no translation available.

Briefing prasowy
28 marca, piątek, godzina 10:40
Hol Główny CINiBA przy wystawie, ul. Bankowa 11a, Katowice

CINiBA – wspólna biblioteka Uniwersytetów Śląskiego i Ekonomicznego w Katowicach ma swój ekslibris, czyli symboliczny „znak własności".

Jaka miniatura może symbolizować nowoczesną bibliotekę otwartą? Jak na powierzchni kilku centymetrów kwadratowych zmieścić 54 km półek z prawie milionem książek? Jak przenieść na papier wirtualny świat nauki, technologię informacji, dobrą architekturę i ducha miejsca? Z odpowiedzią na te pytania zmierzyli się studenci Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego.

W październiku 2013 r. w Instytucie Sztuki w Cieszynie, we współpracy z CINiBA w Katowicach został ogłoszony konkurs dla studentów na projekt ekslibrisu Biblioteki. W styczniu 2014 r. Jury nominowało 12 prac spośród 122 ekslibrisów 88 autorów. Na projekty te głosowali również Internauci. Decyzja Jury oraz wyniki plebiscytu w Internecie zostaną ogłoszone 28 marca (w piątek).

Serdecznie zapraszamy na briefing prasowy poprzedzający oficjalne ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy pokonkursowej. W briefingu wezmą udział: prof. dr hab. Dariusz Pawelec – dyrektor CINiBA, dr hab. Krzysztof Pasztuła – przewodniczący Jury oraz autorzy nagrodzonych projektów, którzy zaprezentują swoje prace i opowiedzą o sposobach na wpisanie w wielowiekową tradycję ekslibrisu, XXI-wiecznego CINiBA.

Udostępnij