CINIBA - Spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
Slider
plakat Panama Baska gotowe 1

Panama. Barbara Brożek – wystawa fotografii

Jan 14, 2020
×There is no translation available. Republika Panamy jest maleńkim państwem w Ameryce…

EBSCO Szkolenie dla studentów

Jan 14, 2020
×There is no translation available. Drodzy Studenci, serdecznie zapraszamy na szkolenie…
pippi

Wystawa skandynawskiej literatury dla dzieci i młodzieży

Jan 13, 2020
×There is no translation available.Drodzy Czytelnicy, od dziś do 29 lutego w holu…

Przeczytam 52 książki w 2020 roku

Dec 30, 2019
×There is no translation available.Drodzy Czytelnicy, z radością informujemy, że CINiBA…
kutzfb

Wystawa "Kazimierz Kutz. Destynacje"

Dec 13, 2019
×There is no translation available.Od 13 grudnia 2019 roku do 13 marca 2020 roku na placu…
logolajtpeenge

Zapraszamy do Kawiarni CoffeeBook

Dec 16, 2019
×There is no translation available.Szukaj dobrej kawy w Centrum Informacji Naukowej i…
0 INFOGRAFIKA 90www

Torkat. 90 lat historii

Nov 07, 2019
×There is no translation available.W holu głównym CINiB-y prezentowana jest wystawa…
stoisko z książkami, biała lada oklejona plakatami ze zwięrzętami oraz wyłożonymi na górze książkami

Charytatywny Kiermasz Książek Naukowych w CINiB-ie

Oct 05, 2018
×There is no translation available.Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji…
logo cyfrowej biblioteki internetowej o nazwie nasbi

Zapraszamy do NASBI

Feb 13, 2019
×There is no translation available. NASBI – w ramach prenumeraty studenci i pracownicy UŚ…
There is no translation available.

spotkanie z wojciechem kuczokiem11 lipca (w czwartek) o godzinie 17:00 zapraszamy do CINiBA (ul. Bankowa 11a w Katowicach) na spotkanie z Wojciechem Kuczokiem. Tematem dyskusji będzie najnowsza książka tego autora, pod tytułem Poza światłem.

Będzie to już czwarte spotkanie organizowane we współpracy z Telewizją Katowice, w ramach cyklu Śląskie czyta. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny po uprzednim zgłoszeniu udziału.

Miejsce: kawiarenka CINiBA, poziom 0, ul. Bankowa 11a w Katowicach

Zgłoszenie udziału:

na adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

lub telefonicznie: +48 512 120 774

 

 

Wojciech Kuczok to niezwykle wszechstronna postać - poeta, prozaik, scenarzysta a także... speolog. W latach 90. należał do grupy poetyckiej "Na Dziko". Wśród licznych pozycji w twórczości Kuczoka uwagę warto zwrócić na "Gnój". W 2003 r. "Gnój" otrzymał Paszport Polityki, Nagrodę Literacką NIKE w 2004, a także nagrodę Krakowska Książka Miesiąca. Kalendarium działalności Kuczoka jest niezwykle rozbudowane: od 1992 roku publikował swoje wiersze i opowiadania w prasie kulturalnej i literackiej (m.in. "Rzeczpospolita Plus Minus", "Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy", "Dziennik. Polska-Europa-Świat", "Newsweek", "Res Publica Nowa", "Playboy", "Twórczość", "Kresy", "NaGłos", "Odra"). W latach 2000-2004 publikował teksty o kinie w "Tygodniku Powszechnym" i miesięczniku "Kino". W 2000 roku został laureatem konkursu młodych krytyków filmowych im. Krzysztofa Mętraka. W latach 2004-2005 felietonista sportowy dziennika "Rzeczpospolita", także felietonista tygodnika "Newsweek" i dziennika "Metropol". W latach 2007-2008 autor cyklicznych felietonów o kinie w miesięczniku "Zwierciadło". Poza tym znajduje czas na swoje nietuzinkowe hobby - badanie wnętrza jaskiń - w 2013 roku wraz z Rafałem Klimarą, Markiem Pawełczykiem i Jarosławem Surmaczem otrzymał wyróżnienie w nagrodzie Kolosa za rok 2012, za odkrycie i eksplorację Jaskini Niedźwiedziej Górnej i Jaskini Hardej. Osoby zainteresowane pasją Kuczoka powinny sięgnąć po "Spiski. Przygody tatrzańskie" a także najnowszą powieść "Poza światłem", w  której autor ucieka od globalnej wioski, ku nieodkrytym terenom, gdzie ludzka stopa jeszcze nie stanęła. Kuczok pozwala wkroczyć czytelnikowi do swojej prywatnej sfery, dzieli się tym co dla zwykłych śmiertelników jest nieosiągalne, a stanie się im bliższe dzięki pasji grotołaza.

 

logo programu śląskie czyta

O cyklu Śląskie czyta

Co czytają mieszkańcy Śląska? Co warto przeczytać? Ilu jest współczesnych autorów pochodzących z naszego regionu? O czym są ich książki?  Na te i inne pytanie odpowiadamy w programie TVP Katowice „Śląskie czyta”.

Od kwietnia do listopada TVP Katowice oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, w każdy drugi czwartek miesiąca zapraszają na spotkanie z pisarzem pochodzącym ze Śląska. A będą to: Zbigniew Białas, Henryk Waniek, Marian Pilot, Wojciech Kuczok, Mirka Szychowiak , Krzysztof Siwczyk, Szczepan Twardoch.

Program „Śląskie czyta” będzie emitowany na antenie TVP Katowice w każdą przedostatnia niedzielę miesiąca, o godz. 18.00. W programie: informacje o nowych pozycjach wydawniczych, czytelniczych preferencjach i rekomendacjach mieszkańców Śląska, a także recenzje literackie; komentarze czytelników i specjalistów oraz prezentacja innych wydarzeń promujących czytelnictwo na Śląsku. Nie zabraknie również relacji ze spotkania z autorem miesiąca.

Udostępnij


  • usk
  • uek