CINIBA - Spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
Slider
zdjęcie czytelni

Zasady funkcjonowania biblioteki

Jun 01, 2020
×There is no translation available. Drodzy Czytelnicy, informujemy, że czynne są już…

Dofinansowanie MNiSW dla projektu BUŚ

Jul 27, 2020
×There is no translation available.Miło nam poinformować, że Biblioteka Uniwersytetu…

Nieczynne - reinstalacja systemu 01-16.08.2020

Jul 29, 2020
×There is no translation available.Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż w…

Książkomaty - nowa usługa CINiB-y

Apr 24, 2020
×There is no translation available. Szanowni Czytelnicy, specjalnie dla Państwa…
1 ciniba online www hashtag

Zdalne usługi biblioteki

Mar 14, 2020
×There is no translation available. Szanowni Czytelnicy, Centrum Informacji Naukowej i…
logo CINiB-y na tle zdjęcia elewacji gmachu

Zapisz się zdalnie i korzystaj ze źródeł w domu

Mar 16, 2020
×There is no translation available.Szanowni Czytelnicy, wychodząc naprzeciw potrzebom…
bteka dydakt us1

Dydaktyczna biblioteka cyfrowa UŚ

Mar 20, 2020
×There is no translation available. Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego uruchomiła…

Przeczytam 52 książki w 2020 roku

Dec 30, 2019
×There is no translation available.Drodzy Czytelnicy, z radością informujemy, że CINiBA…
rebus www ciniba

RE-BUŚ - Repozytorium Uniwersytetu Śląskiego

Mar 16, 2020
×There is no translation available. Zapraszamy do korzystania z Repozytorium Uniwersytetu…
There is no translation available.

spotkanie z wojciechem kuczokiem11 lipca (w czwartek) o godzinie 17:00 zapraszamy do CINiBA (ul. Bankowa 11a w Katowicach) na spotkanie z Wojciechem Kuczokiem. Tematem dyskusji będzie najnowsza książka tego autora, pod tytułem Poza światłem.

Będzie to już czwarte spotkanie organizowane we współpracy z Telewizją Katowice, w ramach cyklu Śląskie czyta. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny po uprzednim zgłoszeniu udziału.

Miejsce: kawiarenka CINiBA, poziom 0, ul. Bankowa 11a w Katowicach

Zgłoszenie udziału:

na adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

lub telefonicznie: +48 512 120 774

 

 

Wojciech Kuczok to niezwykle wszechstronna postać - poeta, prozaik, scenarzysta a także... speolog. W latach 90. należał do grupy poetyckiej "Na Dziko". Wśród licznych pozycji w twórczości Kuczoka uwagę warto zwrócić na "Gnój". W 2003 r. "Gnój" otrzymał Paszport Polityki, Nagrodę Literacką NIKE w 2004, a także nagrodę Krakowska Książka Miesiąca. Kalendarium działalności Kuczoka jest niezwykle rozbudowane: od 1992 roku publikował swoje wiersze i opowiadania w prasie kulturalnej i literackiej (m.in. "Rzeczpospolita Plus Minus", "Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy", "Dziennik. Polska-Europa-Świat", "Newsweek", "Res Publica Nowa", "Playboy", "Twórczość", "Kresy", "NaGłos", "Odra"). W latach 2000-2004 publikował teksty o kinie w "Tygodniku Powszechnym" i miesięczniku "Kino". W 2000 roku został laureatem konkursu młodych krytyków filmowych im. Krzysztofa Mętraka. W latach 2004-2005 felietonista sportowy dziennika "Rzeczpospolita", także felietonista tygodnika "Newsweek" i dziennika "Metropol". W latach 2007-2008 autor cyklicznych felietonów o kinie w miesięczniku "Zwierciadło". Poza tym znajduje czas na swoje nietuzinkowe hobby - badanie wnętrza jaskiń - w 2013 roku wraz z Rafałem Klimarą, Markiem Pawełczykiem i Jarosławem Surmaczem otrzymał wyróżnienie w nagrodzie Kolosa za rok 2012, za odkrycie i eksplorację Jaskini Niedźwiedziej Górnej i Jaskini Hardej. Osoby zainteresowane pasją Kuczoka powinny sięgnąć po "Spiski. Przygody tatrzańskie" a także najnowszą powieść "Poza światłem", w  której autor ucieka od globalnej wioski, ku nieodkrytym terenom, gdzie ludzka stopa jeszcze nie stanęła. Kuczok pozwala wkroczyć czytelnikowi do swojej prywatnej sfery, dzieli się tym co dla zwykłych śmiertelników jest nieosiągalne, a stanie się im bliższe dzięki pasji grotołaza.

 

logo programu śląskie czyta

O cyklu Śląskie czyta

Co czytają mieszkańcy Śląska? Co warto przeczytać? Ilu jest współczesnych autorów pochodzących z naszego regionu? O czym są ich książki?  Na te i inne pytanie odpowiadamy w programie TVP Katowice „Śląskie czyta”.

Od kwietnia do listopada TVP Katowice oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, w każdy drugi czwartek miesiąca zapraszają na spotkanie z pisarzem pochodzącym ze Śląska. A będą to: Zbigniew Białas, Henryk Waniek, Marian Pilot, Wojciech Kuczok, Mirka Szychowiak , Krzysztof Siwczyk, Szczepan Twardoch.

Program „Śląskie czyta” będzie emitowany na antenie TVP Katowice w każdą przedostatnia niedzielę miesiąca, o godz. 18.00. W programie: informacje o nowych pozycjach wydawniczych, czytelniczych preferencjach i rekomendacjach mieszkańców Śląska, a także recenzje literackie; komentarze czytelników i specjalistów oraz prezentacja innych wydarzeń promujących czytelnictwo na Śląsku. Nie zabraknie również relacji ze spotkania z autorem miesiąca.

Udostępnij


  • usk
  • uek