CINIBA - Briefing prasowy nt. „Jak odpoczywać po pracy i odstresować się na urlopie”

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
Slider
There is no translation available.

Briefing prasowy nt. „Jak odpoczywać po pracy i odstresować się na urlopie”18 czerwca w czwartek o 10.30 zapraszamy do CINiBA na briefing prasowy
"Jak odpoczywać po pracy i odstresować się na urlopie"
Miejsce spotkania: Sala Dydaktyczna, poziom 0, Katowice, ul. Bankowa 11a
Kontakt: Jadwiga Witek, rzeczniczka prasowa CINiBA, kom. 512 120 774

 

 

Zbliżają się urlopy, więc warto dobrze wykorzystać ten czas, żeby odpocząć od stresu i zmęczenia związanych z naszą aktywnością zawodową. Jak odpoczywać, jak radzić sobie ze stresem w pracy, odróżniając przy tym stres pozytywny i negatywny. Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu.

Na te pytania odpowiedzą eksperci Uniwersytetu Śląskiego i Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach:

 • Agata Diec  – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
 • Mateusz Paliga i Dominik Adamek – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
 • Beata Marynowska – Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach
 • Monika Janik – doradca wizerunku, właścicielka Firmy KREACJA

 

Briefing jest połączony z konferencją pt. „Stres w pracy – znajdziemy rozwiązanie”, która rozpocznie się tego samego dnia o 10.00 w Sali Konferencyjnej CINiBA przy ul. Bankowej 11a w Katowicach. Wydarzenie to wspólna inicjatywa CINiBA i PIP Katowice. Jest adresowane zarówno do osób aktywnych zawodowo, pracodawców, jaki i wszystkich zainteresowanych. WSTĘP WOLNY.

Konferencja rozpoczyna cykl spotkań organizowanych przez CINiBA, których celem jest praktyczne wykorzystywanie osiągnieć naukowych przez społeczeństwo w codziennym życiu.

Konferencja ma na celu upowszechnianie informacji na temat skutecznego zarządzania stresem i zagrożeniami psychospołecznymi dla zdrowia i bezpieczeństwa w pracy. Ideą spotkania jest inspirowanie do rozwijania umiejętności radzenia sobie ze stresem poprzez poznanie jego mechanizmów, przyczyn i skutków. Program wydarzenia dotyczy stresu z perspektywy psychologii i medycyny, a także w ujęciu społecznym. Udział w warsztatach pozwoli poznać dobre praktyki w walce ze stresem.

Organizatorami konferencji i warsztatów są: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach we współpracy merytorycznej z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Program

Prelekcje (sala konferencyjna, poziom 0)

 • 10.00 - 10.10 Otwarcie konferencji prof. dr hab. Dariusz Pawelec – Dyrektor Centrum Informacji Biblioteki Akademickiej,  Beata Marynowska – Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach.
  10.10 – 10.30 „Prawne aspekty przemocy psychicznej w miejscu pracy” – Piotr Bogdański Specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.
  10.30 – 10.50 „Wpływ stresu na zdrowie” – Karina Erenkfeit Asystent Zakładu Czynników Społecznych i Metodologii,  Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu.
  10.50 – 11.10 „Dwa oblicza stresu – rozpoznanie i radzenie sobie ze stresem” – Agata Diec  – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
  11.10 – 11.30 „Profilaktyka stresu w miejscu pracy – planowanie, organizowanie i priorytetyzacja zadań” – Mateusz Paliga i Dominik Adamek – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

11.30 – 11.45 Przerwa kawowa

11.45 – 13.15 Warsztaty

 • Sala seminaryjna, poziom 2
  „Anty-stres w dobrym stylu – jak wygląd zewnętrzny wpływa na relacje z otoczeniem” – Monika Janik, doradca wizerunku, właścicielka Firmy KREACJA.
 • Sala konferencyjna, poziom 0
  „Dwa oblicza stresu – rozpoznanie i radzenie sobie ze stresem” – Agata Diec – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 • Sala dydaktyczna, poziom 0
  „Sposoby radzenia sobie w sytuacji stresującej i metody relaksacji” – Mateusz Paliga i Dominik Adamek  – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Udostępnij