CINIBA - Dla mediów

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
previous arrow
next arrow

Notatka prasowa o Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to wspólna książnica naukowa dwóch katowickich uczelni – Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Biblioteka jest usytuowana w sercu kampusu uniwersyteckiego, w centrum miasta. Z usług CINiB-y korzystają przede wszystkim naukowcy i studenci, ale także mieszkańcy miasta Katowice i całego regionu. Biblioteka jest otwarta dla wszystkich czytelników, a korzystanie z jej zasobów bezpłatne. Centrum, poprzez nowoczesne zaplecze informacyjno-multimedialne, wspiera wszelkie potrzeby indywidualnego rozwoju. To jeden z najnowocześniejszych ośrodków informacji zapewniających wsparcie dla edukacji, kultury i biznesu. O otwartym charakterze książnicy świadczy nie tylko wolny dostęp do krajowych i światowych publikacji w postaci tradycyjnej i elektronicznej, ale także fachowa pomoc ze strony bibliotekarzy, przyjazna architektura, najnowsze technologie i rozwiązania (w tym urządzenia samoobsługowe) oraz dostosowanie gmachu do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Dobra organizacja przestrzeni (miejsca do pracy indywidualnej i grupowej, do czytania prasy, do odpoczynku) sprawia, że książnica jest znana w regionie jako miejsce spotkań intelektualnych i przyjemnego spędzania czasu. Obok funkcji bibliotecznych CINiBA odgrywa także rolę centrum kulturalno-edukacyjnego. Rocznie odbywa się tutaj ok. 400 wydarzeń – konferencji, szkoleń, sympozjów, warsztatów, wystaw adresowanych do środowiska akademickiego, mieszkańców regionu i nie tylko.

Centrum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, a w soboty w godzinach 10.00-18.00.

 

Wyrażamy zgodę na pobranie i nieodpłatne wykorzystanie zdjęć w materiałach prasowych dotyczących CINiB-y pod warunkiem podpisania autora zdjęcia.

 

Zdjęcia CINiB-y (fot. Wojciech Mateusiak):

 

Zdjęcia CINiB-y (fot. Zespół ds. promocji i organizacji wydarzeń):

 

 

Notatka prasowa o projekcie „Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka” i jego realizacji

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to wspólny projekt Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przedsięwzięcie doprowadziło do wybudowania oraz uruchomienia nowoczesnej biblioteki naukowej, spełniającej standardy XXI wieku, tak w zakresie udostępniania informacji niezbędnej do realizacji programów studiów obu uczelni, jak i zwiększenia dostępności literatury naukowej w regionie. Główny cel projektu stanowiło wzmocnienie roli Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego jako szkół wyższych i przygotowanie ich do odgrywania kluczowej roli w procesie budowy konkurencyjnej, innowacyjnej i dynamicznie rozwijającej się gospodarki regionalnej.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013 oraz z budżetu samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, realizowany przez konsorcjum Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Całkowita wartość projektu: 77 260 822,05 PLN
Całkowite wydatki kwalifikowalne: 71 990 547,29 PLN
Dofinansowanie: 52 675 483,45 PLN

Okres realizacji projektu: 22 października 2007r. – 19 lipca 2012 r.

 

Zdjęcia z budowy CINiB-y (archiwum CINiB-y):

 

Udostępnij