CINIBA - Czytelnie i mediateka

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
previous arrow
next arrow

Karta gościa

Obowiązek posiadania karty gościa dotyczy wszystkich czytelników, którzy nie posiadają dokumentu uprawniającego do wypożyczania zbiorów w CINiB-ie, a zamierzają korzystać z sieci wifi, czytelni, słuchawek do mediateki i kabin do pracy indywidualnej.

Kartę gościa wydaje wypożyczalnia (poziom 0).

 

Czytelnia

CzytelniaW czytelni znajdującej się na poziomie 1 można korzystać z książek, czasopism, materiałów z magazynów zamkniętych oraz publikacji sprowadzonych z innych bibliotek. Materiałów tych nie można zabierać poza obręb czytelni. Na życzenie czytelnika bibliotekarz może zatrzymać zamówione publikacje, jednak nie dłużej niż 7 dni. Do dyspozycji Czytelników pozostaje 4 stanowiska komputerowe.

Zamówienia na materiały z magazynów zamkniętych są przyjmowane najpóźniej na 30 minut przed zamknięciem. Zamówienia złożone po tym czasie będą realizowane następnego dnia roboczego.

Na księgozbiór podręczny składają się: encyklopedie ogólne (polskie i zagraniczne), bibliografie dziedzinowe i seria Prace Naukowe UŚ.

Aby korzystać z czytelni, trzeba posiadać dokument uprawniający do wypożyczania zbiorów lub kartę gościa wydaną przez wypożyczalnię. Należy je okazać dyżurującemu bibliotekarzowi, któremu zgłaszamy także wniesione ze sobą materiały.

Do dyspozycji Czytelników są kabiny pracy indywidualnej.

 

Czytelnia Prasy Bieżącej

Czytelnia Prasy BieżącejCzytelnia prasy bieżącej mieści się na poziomie 2. Znajdziemy w niej najnowszą informacyjną i opiniotwórczą prasę, m.in. polskie i zagraniczne gazety i tygodniki.

 

 

Pracownia Komputerowa

Pracownia Komputerowa

W pracowni komputerowej na poziomie 1 znajduje się 15 terminali z dostępem do sieci.

 

 

Mediateka

Mediateka

W mediatece zlokalizowanej na poziomie 1 oferujemy dostęp do multimediów oraz stanowisk komputerowych, na których można odtwarzać płyty wymagające zainstalowania programu i zrestartowania komputera.

Słuchawki dostępne są w czytelni na poziomie 1.

Udostępnij