CINIBA - Czytelnia Filologiczna

Slider

Zbiory Biblioteki Wydziału Filologicznego w Katowicach zostały przeniesione do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej i aktualnie są udostępniane w CINiB-ie (ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice).

Przy Placu Sejmu Śląskiego 1 działa Czytelnia Filologiczna zlokalizowana na parterze (pokój nr 4) w budynku Wydziału Humanistycznego w Katowicach. Jest czynna w następujących godzinach:

poniedziałek               8.00-16.00

wtorek                        8.00-18.00

środa -piątek               8.00-16.00

Czytelnia Filologiczna zapewnia dostęp do bogatego zbioru encyklopedii, słowników, biografii, podręczników szkolnych i akademickich z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa polskiego i klasycznego, kulturoznawstwa, teatrologii, filmoznawstwa, metodyki nauczania języka polskiego, literatury polskiej i obcej w tym oryginalnych tekstów łacińskich i greckich oraz dotyczących kultury i tradycji antycznej. Ponadto gromadzi piśmiennictwo z zakresu bibliografii, historii bibliotekarstwa, edytorstwa i informacji naukowej.

Do dyspozycji czytelników pozostaje 12 stanowisk komputerowych.