CINIBA - Warsztaty z zakresu prawa autorskiego dla środowiska akademickiego

Slider

logotypy uzupelniajace 1420 marca 2019 r. o godz. 14.00 w sali Konferencyjnej CINiB-y odbędą się Warsztaty z zakresu prawa autorskiego dla środowiska akademickiego. Organizatorami są Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL. Warsztaty organizowane są pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Program warsztatów:

1. Utwór jako przedmiot ochrony prawa autorskiego - prof. Ewa Ferenc-Szydełko.
  2. Uprawnienia autora dzieła naukowego do utworu, w tym do utworu pracowniczego, z uwzględnieniem aspektów prawno-autorskich wynikających z ustawy o szkolnictwie wyższym - prof. Ewa Ferenc-Szydełko.
  3. Dozwolony zakres wykorzystania cudzych utworów w pracy naukowej i dydaktycznej. Licencje ustawowe - dr Andrzej Drzewiecki.
  4. Legalny zakres rozpowszechniania własnych utworów w repozytoriach naukowych oraz bazach naukowych typu Research Gate. Odpowiedzialność cywilna, karna oraz dyscyplinarna pracownika wyższej uczelni za naruszenie praw autorskich - prof. Grzegorz Tylec.
  5. Jak publikować nieodpłatnie w renomowanych zagranicznych czasopismach, czyli utwory naukowe w otwartym dostępie (Open content). Wyszukiwarka bazy SCOPUS a prawa autorskie. Zasady funkcjonowania licencji creative commons -prof. Grzegorz Tylec.
  6. Organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Opłaty reprograficzne, jako rekompensata za korzystanie z utworu naukowego przez osoby trzecie dla użytku osobistego - Jacek Kargul.
  7. Odpowiedzi na pytania uczestników Warsztatów.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o wcześniejsze kierowanie zgłoszeń:
telefonicznie pod numerem 41 341 54 39 | na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub poprzez rejestrację na stronie www.warsztaty-kopipol.pl

plakat Warsztatów z zakresu prawa autorskiego dla środowiska akademickiego