CINIBA - III Tydzień Języka Ojczystego 2019

Slider

szkic budynku biblioteki z różnymi napisamiOd 4 do 8 lutego 2019 r. zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wykładów i warsztatów odbywających się w ramach Tygodnia Języka Ojczystego. CINiBA już po raz trzeci współpracuje z Katowickim Oddziałem Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, Wydziałem Filologicznym UŚ oraz Stowarzyszeniem "Via Linguae" przy organizacji tego przedsięwzięcia. W tym roku tematem przewodnim wszystkich spotkań jest styl. Projekt jest adresowany zarówno do uczniów szkół średnich, jak i wszystkich miłośników polszczyzny. Dowiemy się m.in. skąd wzięła się kropka nienawiści, kto tworzy styl filmowy, a także o stylu kobiecym i męskim w mediach. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Wykłady i warsztaty (sala Konferencyjna, poziom 0)

Poniedziałek, 4 lutego ->  BRAK WOLNYCH MIEJSC

10:00 prof. dr hab. Krystyna Kleszczowa: Archaizmy jako środki stylizacyjne

12:00 prof. dr hab. Helena Synowiec: Gdy gwara staje się tworzywem tekstu literackiego

Wtorek, 5 lutego  ->  BRAK WOLNYCH MIEJSC

10:00 prof. dr hab. Aldona Skudrzyk: Skąd się wzięła kropka nienawiści?

12:00 dr Kamila Kuros-Kowalska: Styl kobiecy i styl męski w mediach

Środa, 6 lutego

10:00 prof. dr hab. Bernadeta Niesporek-Szamburska: Intensywne opady śniegu
czy śnieg sypie jak z wora – o stylach funkcjonalnych polszczyzny