CINIBA - „Election Night 2012” - Amerykańskie Wybory Prezydenckie w Katowicach

Election Night 2012 w CINiBA

We wtorek, 6 listopada 2012 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyło się „głosowanie” w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Wyniki: Barack Obama - 154 głosy, Mitt Romney - 89 głosów, Ron Paul - 7.

Media o wydarzeniu: PAP, Dziennik Zachodni, Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, Gazeta Wyborcza, Onet.pl, TVS, NaszeMiasto.pl, Nauka w Polsce.PAP.

Prowadzenie wieczoru - Aneta Chwalba (TVP Katowice).

W programie - dobra zabawa: “głosowanie” na prezydenta USA, wykłady i prezentacje dotyczące wyborów amerykańskich, bezpośrednie połączenie wideo z komentatorami w Stanach Zjednoczonych, muzyka na żywo, quizy, konkursy, filmy i inne atrakcje.

18.00 - 18.10 Powitanie gości - Dyrektor CINiBA prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec oraz Konsul Generalna Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Ellen Germain.

18.10 - 18.30   Prawo wyborcze w USA - prof. zw. dr hab. Ryszard Małajny (Katedra Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji UŚ).

18.30 - 18.50  Prezentacje kandydatów na prezydenta - dr Małgorzata  Domagała i dr Agnieszka Turska- Kawa (Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UŚ).

18.50 - 19.00  Wręczenie nagrody w konkursie na temat  American Corner; quiz na temat prezydentów. Zapowiedź i zaproszenie do udziału w konkursie na plakat wyborczy.

19.00 - 19.20  Społeczny odbiór wyborów w USA (j. angielski) - Prof. Creston Davis (Rollins College, Floryda, USA).

19.20 - 19.35  Koncert Piotr Schmidt Quartet.

19.35 - 19.55   Reklamy wyborcze - różnice między Polską, a USA -– dr Michał Gramatyka (Wydział Prawa i Administracji UŚ).

19.55 - 20.05  Quiz nt. USA.

20.05 - 20.25  Łączenie  z  USA (j. angielski) :  moderuje  konsul  Newton Jeff Gaskill.

David Crockett , University of Texas, San Antonio.

20.25 - 20.35  Rozwiązanie konkursu na plakat wyborczy.

20.35 - 21.10   Łączenie  z  USA (j. angielski) rozmowa  z przedstawicielami Republikanów i  Demokratów:  moderuje  Joseph Muller.

Michael Reinhard, Millsaps College,   Jackson , Mississipi.

Robert McElvaine  Millsaps College,   Jackson , Mississipi.

21.00 - 21.10   Zakończenie głosowania ; Koncert Piotr Schmidt Quartet.

21.10 - 21.25   Liczenie głosów ; cd. Koncertu.

21.25 - 21.30   Ogłoszenie wyników - Konsul Generalna Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Ellen Germain.

21.35   Zakończenie Wieczoru

Podczas całego Wieczoru Wyborczego będą emitowane również filmy o prezydentach oraz nagrania z debat prezydenckich.

Miejsce: CINiBA, Katowice, ul. Bankowa 11a, Hol Główny i Sala Konferencyjna (poziom 0)

Amerykańskie Wybory Prezydenckie w Katowicach to wydarzenie towarzyszące uroczystości otwarcia Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej - American Corner.

loga organizatorow