CINIBA - Spotkanie z prof. dr hab. Krzysztofem Uniłowskim

Slider

8 kwietnia w sobotę zapraszamy na spotkanie z prof. dr hab. Krzysztofem Uniłowskim wokół książki "Historia, fantastyka, nowoczesność. Szkice" (Katowice 2017). Rozmowę poprowadzą dr Michał Kłosiński i mgr Krzysztof M. Maj. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00. Zapraszamy do sali Seminaryjnej CINiB-y, na poziomie 2.
Krzysztof Uniłowski — historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki, dyrektor Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. I. Opackiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; redaktor kwartalnika literackiego „FA-art” – z pismem związany od pierwszego numeru (1988); autor m.in. książek Polska proza innowacyjna w perspektywie postmodernizmu (1999), Koloniści i koczownicy. O najnowszej prozie i krytyce literackiej (2002), Była sobie krytyka. Wybór tekstów z lat dziewięćdziesiątych i pierwszych (2003), Granice nowoczesności. Polska proza i wyczerpanie modernizmu (2006); laureat nagrody im. Kazimierza Wyki 2010.