CINIBA - Warsztaty i prezentacje dla uczniów i nauczycieli

CINiBA dla szkół

WARSZTATY "SZTUKA SZUKANIA W LABIRYNCIE INTERNETU"

warsztaty sztuka szukania w labiryncie informacji

• Moduł I - dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych;
  • Moduł II - dla maturzystów.

W programie:

1. Warsztaty Sztuka szukania - w labiryncie Internetu;
2. Zwiedzanie i prezentacja CINiBA.

Warsztaty:
- są adresowane dla uczniów, którzy chcą nauczyć się, jak w krótkim czasie znaleźć najprostszy sposób dotarcia do informacji potrzebnych w nauce;
- są pomyślane w formie interaktywnych zajęć i praktycznego treningu;
- podczas których przedstawimy wachlarz możliwości, jaki stwarza nowoczesna biblioteka akademicka by przekonać do korzystania z oferowanych przez nią narzędzi w pełnym zakresie;
- podczas których wskażemy gdzie bezpłatnie i w jaki sposób korzystać z profesjonalnych zasobów informacji naukowej, niedostępnych w otwartym Internecie, a tylko na płatnych platformach.

Powiemy:
- czym jest hybrydowa biblioteka naukowa,
- dla kogo przeznaczona jest taka biblioteka,
- jak i po co z niej korzystać,
- czym są profesjonale, elektroniczne źródła informacji i dlaczego w większości dostępne są na płatnych platformach,
- skąd czerpać informacje o e-zbiorach,
- w jaki sposób znajdywać książki w Internecie.

Pozostałe warsztaty

1. Narzędzia informacyjne dla maturzysty.
  2. ABC bibliografii podmiotowo-przedmiotowej.
  3. Biblioteczne NAJ – prezentacja najcenniejszych zbiorów CINiBA. Pokazy i zajęcia dydaktyczne dotyczące zbiorów specjalnych.
  4. Nowoczesna biblioteka hybrydowa – prezentacja CINiBA.
  5. CINIBA orientation game po śląsku.
  6. Niesamowity świat Beatrix Potter.

mgr Jadwiga Witek
rzecznik prasowy, specjalista ds. promocji i PR

telefon 32 786 5008
telefon komórkowy 512 120 774,
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.