CINIBA - Przysposobienie biblioteczne oraz specjalistyczne szkolenia dla naukowców i studentów UŚ i UE

Slider

Przysposobienie biblioteczne oraz specjalistyczne szkolenia – dla naukowców i studentów UŚ i UE

Szkolenia mają charakter grupowy. Minimalna liczba osób w grupie - 5. Szczegółowa  tematyka będzie dostosowana do potrzeb grupy.

Uniwersytet Śląski

• Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku, którzy nie są objęci obowiązkowym szkoleniem w bibliotekach wydziałowych.
  • Korzystanie z komputerowego katalogu - wszystko o katalogach elektronicznych.
  • Korzystanie z elektronicznych źródeł informacji – czasopisma elektroniczne.
  • Korzystanie z elektronicznych źródeł informacji – biblioteki cyfrowe i repozytoria.
  • Korzystanie z elektronicznych źródeł informacji – bazy danych z nauk społecznych.
  • Korzystanie z elektronicznych źródeł informacji – bazy danych z nauk ścisłych.
  • Bibliografia polska i polskie bazy humanistyczne.
  • Korzystanie z elektronicznych źródeł informacji – przygotowanie analizy cytowań publikacji
  • Redakcyjne opracowanie pracy dyplomowej.
  • Technika pisania pracy dyplomowej.

dr Aneta Drabek
telefon: 32 786 51 33

• Prezentacja zbiorów specjalnych CINiBA

dr Marzena Smyłła
telefon: 32 786 51 42

Uniwersytet Ekonomiczny

• Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku.
  • Informacja  ekonomiczna w  bazach danych dostępnych w CINiBA oraz w CNTI.
  • Bazekon – nowe narzędzie bibliometryczne.

mgr Małgorzata Kwiatkowska
telefon: 32 786 51 62