Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA)

1
3
7
20
2
15b
19
21
12
1
3
7
20
2
15b
19
21
12
tlo.png
SZUKAJJEDNYM ZDANIEMBIBLIOTEKA HYBRYDOWAUŻYTKOWNICYGALERIAFORUMKONTAKT
Galeria

W promieniach zachodzącego słońca…

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka nabrało charakteru. Promienie słoneczne podreślając barwę czerwonego piaskowca, nadały bibliotece wygląd, który przerasta wizualizacje jakie towarzyszą nam od powstania projektu. Przeszklenia, wykończenia wnętrz, pojawiające się wyposażenie wypełniające pomieszczenia powodują, że biblioteka ożyła, stała się niemalże funkcjonującą instytucją.

 

Foto: Zespół CINiBA

Więcej…
 

Coraz piękniejsza...

coraz piekniejszaElewacja – jej kolor oraz struktura wraz z przeszkleniami, powodują, że Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka staje się coraz piękniejsze. Surowy, betonowy budynek, jaki stał jeszcze trzy miesiące temu, przeistacza się w piękny gmach. Wnętrza zaczynają nabierać docelowych kształtów – pojawiają się ścianki działowe poszczególnych pomieszczeń, gotowe są już instalacje: elektryczna i wodno-kanalizacyjna, zaś w trakcie montażu jest instalacja klimatyzacyjna. Wkrótce pojawią się podłogi i przeszklenia wewnętrzne.

Rzeczywistość w bardzo szybkim tempie dogania nasze wyobrażenia o nowej bibliotece.

 

Foto: Zespół CINiBA 

Więcej…
 

Śląska Noc Naukowców 2010

emblemat śląskiej nocy naukowców 2010

 Relacja fotograficzna ze Śląskiej Nocy Naukowców 2010. 
 Warsztaty Sztuka szukania - w labiryncie Internetu.
  


Więcej…
 

Od ruin lodowiska do biblioteki otwartej

Email Drukuj

Po pożarach, które doszczętnie strawiły niegdyś znakomity ośrodek sportowy, przyszedł dla Torkatu czas zapomnienia. Przez lata jedynie ruiny dawnego lodowiska straszyły przechodniów, studentów i okolicznych mieszkańców. Budowa nowego centrum kompleksowej informacji naukowej, otwartego i dostępnego dla wszystkich, to dla tego miejsca ogromna szansa na powrót do życia w miejskiej przestrzeni publicznej.

Więcej…
 

CINiBA nabiera kolorów

Po zakończeniu prac budowlanych rozpoczęły się roboty wykończeniowe – gmach został obudowany rusztowaniami, z których prowadzone są prace związanie z montażem okien, izolacji termicznej oraz elewacji. Także wewnątrz budynku widać wyraźny postęp – zniknęły szalunki i wsporniki niezbędne przy zalewaniu stropów i mocowaniu kolejnych segmentów ścian zewnętrznych, w zamian powstały charakterystyczne, spiralno-owalne schody łączące kolejne piętra, oraz rozpoczął się montaż instalacji niezbędnych do funkcjonowania biblioteki.

Foto: Zespół CINiBA
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 5 z 7
 

Śledź z nami kolejne etapy urządzania CINiBA

wolny dostęp do ksiegozbioru

wirtualny spacer po ciniba
film

 podgląd online na CINiBA i  kampus
relacje z przebiegu budowy gmachu CINiBA


Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
Projekt CINiBA jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt jest również współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

© 2008-2012 Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice, telefon 32 786 50 08, e-mail info@ciniba.edu.pl

Administrator serwisu: Zespół BUŚ ds. Promocji Projektu CINiBA

Powered by Joomla!