Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA)

20
21
12
7
19
15b
1
2
3
20
21
12
7
19
15b
1
2
3
tlo.png
SZUKAJJEDNYM ZDANIEMBIBLIOTEKA HYBRYDOWAUŻYTKOWNICYGALERIAFORUMKONTAKT
Galeria

CINiBA nabiera kolorów

Po zakończeniu prac budowlanych rozpoczęły się roboty wykończeniowe – gmach został obudowany rusztowaniami, z których prowadzone są prace związanie z montażem okien, izolacji termicznej oraz elewacji. Także wewnątrz budynku widać wyraźny postęp – zniknęły szalunki i wsporniki niezbędne przy zalewaniu stropów i mocowaniu kolejnych segmentów ścian zewnętrznych, w zamian powstały charakterystyczne, spiralno-owalne schody łączące kolejne piętra, oraz rozpoczął się montaż instalacji niezbędnych do funkcjonowania biblioteki.

Foto: Zespół CINiBA
Więcej…
 

Mniejsza bryła gmachu CINiBA ma już dwa piętra

Email

 

mniejsza bryła CINiBANad gmachem Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej pojawiła się nadbudówka, tzw. mniejsza bryła budynku. Wpisuje się ona w rzut prostokąta o wymiarach 48,75 m na 16,25 m i docelowo wznosić się będzie na 14 m ponad dach części głównej CINiBA. Na jej trzech kondygnacjach znajdą się pomieszczenia dla pracowników działu gromadzenia i opracowania zbiorów oraz magazyny zwarte, zamknięte dla czytelników – będą to pomieszczenia zbiorów nietypowych oraz chronionych.

Foto: Zespół CINiBA

Więcej…
 

Większa już nie będzie!

Budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej osiągnął już swoje docelowe rozmiary. Biblioteka wyższa już nie będzie, szersza także nie… Co zatem może się jeszcze zmienić w wyglądzie zewnętrznym gmachu? Pojawi się elewacja wykonana z indyjskiego piaskowca czerwonego, która pokryje jednolicie wszystkie ściany zewnętrzne, nadając bibliotece ostateczny wygląd. Natomiast najciekawsze będzie działo się wewnątrz – rozpoczną się prace wykończeniowe, które będzie można śledzić odwiedzając dziennik budowy.


Foto: Zespół CINiBA

Więcej…
 

Mury części niższej CINiBA już wzniesione

 wzniesione 2 piera biblioteki

Prace budowlane nad niższą, a zarazem większą bryłą gmachu CINiBA są już na ukończeniu. W tej części biblioteki znajdą się książki w wolnym dostępie dla użytkowników oraz czytelnie i wypożyczalnie. 
Kolejny, rozpoczęty już etap obejmuje prace zbrojarskie oraz montaż prefabrykatów ścian dwu ostatnich pięter budowli.
Szybkie tempo działania ekipy budowlanej pozwala przewidywać, że tzw. stan surowy będzie gotowy już z początkiem lata tego roku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z ostatnich dni na budowie. 

Foto: Zespół CINiBA

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 7 z 8
 

Śledź z nami kolejne etapy urządzania CINiBA

wolny dostęp do ksiegozbioru

wirtualny spacer po ciniba
film

 podgląd online na CINiBA i  kampus
relacje z przebiegu budowy gmachu CINiBA


Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Projekt CINiBA jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt jest również współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

© 2008-2012 Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice, telefon 32 786 50 08, e-mail info@ciniba.edu.pl

Administrator serwisu: Zespół BUŚ ds. Promocji Projektu CINiBA

Powered by Joomla!