Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA)

21
7
12
3
2
1
20
19
15b
21
7
12
3
2
1
20
19
15b
tlo.png
SZUKAJJEDNYM ZDANIEMBIBLIOTEKA HYBRYDOWAUŻYTKOWNICYGALERIAFORUMKONTAKT
Galeria

Selfchecki

selfcheckAktualnie trwa m.in. proces uruchomienia automatycznego systemu samoobsługowego wypożyczania i zwrotu książek, wspomaganego przez najnowsze technologie. Obok dostarczonej wcześniej wrzutni, zakupiliśmy już tzw. selfchecki. Sześć urządzeń wyglądem i zasadami obsługi przypominających bankomat, zostanie rozmieszczonych w sąsiedztwie regałów z książkami i czasopismami w wolnym dostępie. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko samodzielnie, bez udziału bibliotekarza wypożyczać zbiory, ale przede wszystkim skróci cały proces wypożyczenia i zwrotu dokumentu.

 

Więcej…
 

Kolejne meble w CINiBA

W minioną środę przed budynkiem Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką znowu pojawiła się wielka ciężarówka wypełniona po brzegi wyposażeniem biblioteki. Tym razem 40-tonowy TIR dostarczył kolejny transport mebli – przyjechały biurka, przy których już wkrótce pracować będą bibliotekarze zatrudnieni w CINiBA.

Więcej…
 

Testowanie procedur przeprowadzkowych

testowanie procedur przeprowadzkowychRównocześnie z prowadzeniem prac wyposażeniowych przygotowujemy się do przenoszenia księgozbiorów Biblioteki UŚ i Biblioteki Głównej UE do nowego gmachu. To skomplikowany i pracochłonny proces - tuż po otwarciu w CINiBA znajdzie się ok. 800 000 woluminów książek z 2 różnych bibliotek. Dlatego już rozpoczęliśmy fazę testowania procedur przeprowadzkowych, wykorzystując w tym celu część księgozbioru.

Więcej…
 

Trwają dostawy sprzętu

W piątek, 28 stycznia, rozładowano kolejną dostawę wyposażenia. Są to materiały informatyczne, które automatyzują procesy i funkcje biblioteczne. Sprzęt ten będzie służył użytkownikom i pracownikom CINiBA.

  

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 5 z 8
 

Śledź z nami kolejne etapy urządzania CINiBA

wolny dostęp do ksiegozbioru

wirtualny spacer po ciniba
film

 podgląd online na CINiBA i  kampus
relacje z przebiegu budowy gmachu CINiBA


Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Projekt CINiBA jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt jest również współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

© 2008-2012 Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice, telefon 32 786 50 08, e-mail info@ciniba.edu.pl

Administrator serwisu: Zespół BUŚ ds. Promocji Projektu CINiBA

Powered by Joomla!