Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA)

15b
21
12
19
2
7
1
3
20
15b
21
12
19
2
7
1
3
20
tlo.png
SZUKAJJEDNYM ZDANIEMBIBLIOTEKA HYBRYDOWAUŻYTKOWNICYGALERIAFORUMKONTAKT
Dziennik budowy

Niemal gotowa

niemal gotowaPrzechodząc obok budynku CINiBA ma się wrażenie, że to już koniec budowy – zniknęły rusztowania, odsłaniając interesujacą fakturę elewacji, otwory okienne zostały przeszklone, odsłonięto także świetlik w dachu, co dodatkowo rozjaśniło i tak jasne wnętrze. Na podłogach pojawiają się posadzki, ściany nabierają swego ostatecznego wyglądu, dziury w ścianach obudowywane są ościerznicami wraz z drzwiami. Sufity systematycznie są obniżane zakrywając kilometry przeróżnych przewodów instalacyjnych – pozostają prace wykończeniowe, porządkowe i… można będzie się przeprowadzać!

 

Foto: Zespół CINiBA 

Więcej…
 

W promieniach zachodzącego słońca…

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka nabrało charakteru. Promienie słoneczne podreślając barwę czerwonego piaskowca, nadały bibliotece wygląd, który przerasta wizualizacje jakie towarzyszą nam od powstania projektu. Przeszklenia, wykończenia wnętrz, pojawiające się wyposażenie wypełniające pomieszczenia powodują, że biblioteka ożyła, stała się niemalże funkcjonującą instytucją.

 

Foto: Zespół CINiBA

Więcej…
 

Coraz piękniejsza...

coraz piekniejszaElewacja – jej kolor oraz struktura wraz z przeszkleniami, powodują, że Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka staje się coraz piękniejsze. Surowy, betonowy budynek, jaki stał jeszcze trzy miesiące temu, przeistacza się w piękny gmach. Wnętrza zaczynają nabierać docelowych kształtów – pojawiają się ścianki działowe poszczególnych pomieszczeń, gotowe są już instalacje: elektryczna i wodno-kanalizacyjna, zaś w trakcie montażu jest instalacja klimatyzacyjna. Wkrótce pojawią się podłogi i przeszklenia wewnętrzne.

Rzeczywistość w bardzo szybkim tempie dogania nasze wyobrażenia o nowej bibliotece.

 

Foto: Zespół CINiBA 

Więcej…
 

CINiBA nabiera kolorów

Po zakończeniu prac budowlanych rozpoczęły się roboty wykończeniowe – gmach został obudowany rusztowaniami, z których prowadzone są prace związanie z montażem okien, izolacji termicznej oraz elewacji. Także wewnątrz budynku widać wyraźny postęp – zniknęły szalunki i wsporniki niezbędne przy zalewaniu stropów i mocowaniu kolejnych segmentów ścian zewnętrznych, w zamian powstały charakterystyczne, spiralno-owalne schody łączące kolejne piętra, oraz rozpoczął się montaż instalacji niezbędnych do funkcjonowania biblioteki.

Foto: Zespół CINiBA
Więcej…
 

Większa już nie będzie!

Budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej osiągnął już swoje docelowe rozmiary. Biblioteka wyższa już nie będzie, szersza także nie… Co zatem może się jeszcze zmienić w wyglądzie zewnętrznym gmachu? Pojawi się elewacja wykonana z indyjskiego piaskowca czerwonego, która pokryje jednolicie wszystkie ściany zewnętrzne, nadając bibliotece ostateczny wygląd. Natomiast najciekawsze będzie działo się wewnątrz – rozpoczną się prace wykończeniowe, które będzie można śledzić odwiedzając dziennik budowy.


Foto: Zespół CINiBA

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 2 z 4
 

Śledź z nami kolejne etapy urządzania CINiBA

wolny dostęp do ksiegozbioru

wirtualny spacer po ciniba
film

 podgląd online na CINiBA i  kampus
relacje z przebiegu budowy gmachu CINiBA


Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
Projekt CINiBA jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt jest również współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

© 2008-2012 Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice, telefon 32 786 50 08, e-mail info@ciniba.edu.pl

Administrator serwisu: Zespół BUŚ ds. Promocji Projektu CINiBA

Powered by Joomla!