Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA)

3
2
21
19
1
20
12
7
15b
3
2
21
19
1
20
12
7
15b
tlo.png
SZUKAJJEDNYM ZDANIEMBIBLIOTEKA HYBRYDOWAUŻYTKOWNICYGALERIAFORUMKONTAKT
Biblioteka hybrydowa

Dobór technologii systemów zabezpieczeń RFID-informacje dotyczące różnic pomiędzy technologiami HF i UHF

Dobór technologii systemów zabezpieczeń RFID- informacje dotyczące różnic pomiędzy technologiami HF i UHF

 

W bibliotekach od pewnego czasu pojawił się dylemat dotyczący systemów zabezpieczeń. Przechodzące do lamusa systemy elektromagnetyczne zostały zastąpione systemami RFID. Problem rozpoczyna się kiedy musimy podjąć decyzję który z nich mamy zastosować w naszej bibliotece. Dlatego też niezbędna stało się przygotowanie materiału, który w sposób kompleksowy porządkuje informacje, które zostały wykorzystane podczas podejmowania tej decyzji na potrzeby Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach.

 

Więcej…
 

Biblioteka hybrydowa

Sam termin hybryda nie jest oczywiście niczym nowym. Z hybrydowością spotykamy się na co dzień, hybrydy występują właściwie w większości dyscyplin naukowych i w życiu codziennym. W różnych kontekstach.  Mówimy o hybrydach językowych,  hybrydach w polityce, a nawet w mechanice, itd.

Na czym polega hybrydyczny charakter CINiBA?

Więcej…
 

Zasoby CINIBA

Zasoby CINIBA to w praktyce zbiory i doświadczenie Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, wzmocnione o potencjał i możliwości jakie daje wspólne przedsięwzięcie.

Więcej…
 

Wolny dostęp do książek i czasopism

FOTOREPORTAŻ Przygotowanie zbiorów Biblioteki UŚ i Biblioteki Głównej UE do wolnego dostępu w CINiBA.

zbiory w strefach wolnego dostępuUżytkowników biblioteki na pewno ucieszy fakt, że znaczna część księgozbioru znajdzie się w otwartych strefach i będzie mieć charakter ogólnodostępny. Oznacza to, że każdy egzemplarz można swobodnie przejrzeć i dopiero wtedy zdecydować, czy i na ile chce się z niego skorzystać. W wolnym dostępie czytelnicy sami sięgają po książki na półce, by po zakończeniu korzystania z wybranych egzemplarzy odłożyć je na wyznaczone miejsca.  

 

Więcej…
 

Droga książki

Zbiory CINiBA zostaną podzielone na dwie części. Jedną część tworzą książki w wolnym dostępie rozlokowane na trzech kondygnacjach: na parterze w tzw. skryptorium, gdzie zebrane zostaną podręczniki i skrypty gromadzone w wielu egzemplarzach oraz na dwóch kolejnych piętrach w magazynach otwartych. Drugą część zbiorów stanowić będą zbiory przechowywane w magazynach zamkniętych, obsługiwane w podobny sposób jak dotychczas, czyli w zależności od przeznaczenia będzie można je zamawiać do czytelni lub wypożyczalni. 

Więcej…
 


 

Śledź z nami kolejne etapy urządzania CINiBA

wolny dostęp do ksiegozbioru

wirtualny spacer po ciniba
film

 podgląd online na CINiBA i  kampus
relacje z przebiegu budowy gmachu CINiBA


Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Projekt CINiBA jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt jest również współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

© 2008-2012 Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice, telefon 32 786 50 08, e-mail info@ciniba.edu.pl

Administrator serwisu: Zespół BUŚ ds. Promocji Projektu CINiBA

Powered by Joomla!