Zasoby CINIBA

Zasoby CINIBA to w praktyce zbiory i doświadczenie Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego, wzmocnione o potencjał i możliwości jakie daje wspólne przedsięwzięcie. Centrum zapewni dostęp do krajowych i światowych publikacji naukowych w postaci tradycyjnej i elektronicznej. Do dyspozycji użytkowników będzie kolekcja licząca ponad milion woluminów książek i czasopism z zakresu dyscyplin reprezentowanych na Uniwersytecie Śląskim i Uniwersytecie Ekonomicznym.

Obok zbiorów tradycyjnych, drukowanych atutem Centrum będą elektroniczne źródła informacji (bazy bibliograficzne, abstraktowe i pełnotekstowe).  Większość udostępnianych zasobów elektronicznych dostępna jest wyłącznie w ośrodkach naukowych; niedostępna lub dostępna za opłatą w trakcie przeszukiwania zasobów internetowych „z domu”.

Celem projektu jest budowa nowoczesnego i funkcjonalnego Centrum, spełniającego standardy europejskie. Główną funkcją obiektu będzie udostępnianie czytelnikom księgozbioru tradycyjnego, czasopism oraz zbiorów multimedialnych.