Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA)

20
21
2
3
7
1
19
15b
12
20
21
2
3
7
1
19
15b
12
tlo.png
SZUKAJJEDNYM ZDANIEMBIBLIOTEKA HYBRYDOWAUŻYTKOWNICYGALERIAFORUMKONTAKT

Droga książki

Zbiory CINiBA zostaną podzielone na dwie części. Jedną część tworzą książki w wolnym dostępie rozlokowane na trzech kondygnacjach: na parterze w tzw. skryptorium, gdzie zebrane zostaną podręczniki i skrypty gromadzone w wielu egzemplarzach oraz na dwóch kolejnych piętrach w magazynach otwartych. Drugą część zbiorów stanowić będą zbiory przechowywane w magazynach zamkniętych, obsługiwane w podobny sposób jak dotychczas, czyli w zależności od przeznaczenia będzie można je zamawiać do czytelni lub wypożyczalni. 

  Czytelnik będzie mógł dotrzeć do interesujących go materiałów w dwojaki wzajemnie uzupełniający się sposób:

  • Pierwszy polega na samodzielnym wyszukiwaniu bezpośrednio na półkach w wolnym dostępie, po uprzednim zlokalizowaniu odpowiedniego działu.
  • Drugi polega na przeszukiwaniu katalogu komputerowego przy pomocy dostępnych kryteriów wyszukiwawczych (autor, tytuł, hasło przedmiotowe) i uzyskaniu informacji o miejscu przechowywania dokumentu (wolny dostęp czy magazyn zamknięty). W zależności od tego, w którym magazynie znajduje się poszukiwana książka, czytelnik może sam znaleźć ją na półce lub, jeśli książka znajduje się w magazynie zamkniętym, zamówić ją do wypożyczalni bądź czytelni.

W efekcie będą funkcjonowały dwa sposoby wypożyczeń: samoobsługowy dla książek z wolnego dostępu oraz tradycyjna wypożyczalnia, podobna do aktualnie funkcjonującej, obsługująca książki z magazynów zamkniętych. Ponadto zaplanowano wrzutnie umożliwiające dokonywanie zwrotów wypożyczonych książek o dowolnej porze.

 
 

Śledź z nami kolejne etapy urządzania CINiBA

wolny dostęp do ksiegozbioru

wirtualny spacer po ciniba
film

 podgląd online na CINiBA i  kampus
relacje z przebiegu budowy gmachu CINiBA


Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Projekt CINiBA jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt jest również współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

© 2008-2012 Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice, telefon 32 786 50 08, e-mail info@ciniba.edu.pl

Administrator serwisu: Zespół BUŚ ds. Promocji Projektu CINiBA

Powered by Joomla!