Koncert Evening in the Palace of Reason [ZDJĘCIA]

Koncert Evening in the Palace of ReasonW niedzielę 23 września o godzinie 17.00 w CINiBA odbył się koncert Arte dei Suonatori - najlepszej polskiej orkiestry muzyki dawnej oraz solisty Marcina Świątkiewicza. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia!

Foto: CINiBA

Orkiestra Arte dei Suonatori
Marcin Świątkiewicz – klawesyn

W programie: Johann Gottfried Müthel, Jan Sebastian Bach, Georg Philipp Telemann, Carl Philipp Emanuel Bach.

Koncert Evening in the Palace of Reason rozpoczyna cykl wydarzeń muzycznych BAROKOWE FIVE O’CLOCKI 2012 organizowanych przez Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek.

Evening in the Palace of Reason to tytuł kultowej książki JR Gainesa o spotkaniu lipskiego Bacha z Fryderykiem Wielkim, spotkaniu Europy chrześcijańskich tradycji z kulturą oświecenia. Program koncertu rozpięty jest pomiędzy Musikalisches Opfer Bacha, a Koncertami Klawesynowymi JG Müthela - ostatniego ucznia wielkiego mistrza, który doprowadził do ekstremum możliwości stylu Sturm und Drang i… klawesynu.

Organizatorzy:

CINIBA

ckk

Sponsor:

metaldomus

METALDOMUS SP. Z O.O

Arte dei Suonatori
Jedna z najlepiej rozpoznawalnych na na międzynarodowej scenie muzycznej polskich orkiestr barokowych. O sprawności z jaką muzycy Arte dei Suonatori poruszają się w przebogatej barokowej stylistyce zaświadczają najwyższe noty krytyków oceniających dokonania fonograficzne orkiestry: Barokowa płyta roku 2003 pisma Gramophone, Diapason d’Or, Choc du Monde de la Musique, Luister 10, 10 de Repertoire, Classics Today, Classic CD, płyta roku czasopisma Prelude w kategorii orkiestra. Swą popularność orkiestra zawdzięcza również niezwykłej wręcz umiejętności nawiązywania więzi z publicznością, słuchaczem żywym i obecnym. By spełnić oczekiwania współczesnych, rozpieszczonych przez rynek płytowy i często wymagających słuchaczy, dać im satysfakcję płynącą z obcowania z wykonawstwem najwyższej próby, orkiestra od początku swej działalności współpracuje z wieloma najważniejszymi postaciami światowej sceny muzyki barokowej, jak np.: Martin Gester, Rachel Podger, Hidemi Suzuki, Rachel Brown, Eduardo López Banzo, Reinhard Goebel, Salomé Haller, Hille Perl czy Roberta Invernizzi.

Marcin Świątkiewicz
Wszechstronny muzyk młodego pokolenia. Jako solista, kameralista, i członek orkiestr koncertuje w Europie, Azji i obu Amerykach. Współpracuje z Brecon Baroque (Rachel Podger), Divino Sospiro (Enrico Onofri), Capellą Cracoviensis, Arte dei Suonatori, Ensemble Diderot, Haagsche Hofmuzieck, {OH!} Orkiestrą Historyczną, Polską Orkiestrą XVIII wieku i Scroll Ensemble. Swoje umiejętności rozwijał podczas studiów w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Obecnie jest doktorantem w klasie profesora Marka Toporowskiego na Akademii Muzycznej w Katowicach.Ma na koncie wydaną przez Polskie Radio Katowice solową płytę „Musikalisches Vielerley” z niemiecką barokową muzyką klawiszową (2008). Finalista I Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego im. Wolkońskiego w Moskwie i IV Międzynarodowego Konkursu im. Telemanna w Magdeburgu oraz laureat programów stypendialnych Ministra Kultury (Młoda Polska), Marszałka Województwa Śląskiego i Rządu Holenderskiego (Huygens).