CINiBA w finale konkursu Budowa Roku 2011

budowa roku 2011CINiBA - wspólna inwestycja Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych otrzymały ex aequo nagrodę II stopnia w konkursie Budowa Roku 2011, organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

29 maja 2012 r. w Gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród. W uroczystości uczestniczył dyrektor CINiBA prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec oraz przedstawiciele firmy Mostostal Warszawa - generalnego wykonawcy realizującego obie budowy.

Pierwsze miejsce w kategorii budownictwa szkół wyższych przypadło Centrum Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz budynkowi Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs jest organizowany corocznie przez PZITB przy współudziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie wyróżniających się obiektów budowlanych. Przedmiotem konkursu  są zarówno nowe obiekty budowlane, jak i proces inwestycyjny (również modernizacyjny) ze wszystkich rodzajów budownictwa.