Grand Prix dla CINiBA [ZDJĘCIA]

NAGRODA ARCHITEKTONICZNA POLITYKI
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka otrzymało główną nagrodę w pierwszej edycji konkursu architektonicznego organizowanego przez Tygodnik Polityka. Kapituła Konkursu oceniła najwyżej nową siedzibę biblioteki uniwersyteckiej w Katowicach w dziedzinie architektury i ładu przestrzennego. W uroczystej gali wręczenia nagród uczestniczyli autorzy projektu z pracowni HS99 oraz dyrektor CINiBA prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec.

Nową bibliotekę akademicką docenili także internauci, którzy głosowali na "Rudzielca" w plebiscycie online na stronie domowej czasopisma oraz za pośrednictwem portalu Onet.pl. Wyniki plebiscytu publikuje Polityka.
Foto: Tadeusz Zych, Leszek Późniak (Polityka)

Oceniono 117 projektów. Do finału trafiły wyłącznie realizacje zaprojektowane w polskich biurach architektonicznych. W tegorocznej edycji obiekty były oceniane w 3 kategoriach:
  • realizacje architektoniczne,
  • rozwiązania urbanistyczne,
  • sztuka w przestrzeni publicznej.

Kapitułę Konkursu tworzyli najwybitniejsi architekci i urbaniści, krytycy architektury, przedstawiciele stowarzyszeń działających na rzecz ładu w przestrzeni publicznej, a także znani artyści. Wśród nich m.in.: Janusz Głowacki, Nicolas Grospierre, Robert Konieczny, Grzegorz Piątek, Ewa Porębska, Allan Starski, Jerzy Baczyński i Piotr Sarzyński.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją na stronie internetowej POLITYKI.