Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA)

20
2
12
21
19
7
3
1
15b
20
2
12
21
19
7
3
1
15b
tlo.png
SZUKAJJEDNYM ZDANIEMBIBLIOTEKA HYBRYDOWAUŻYTKOWNICYGALERIAFORUMKONTAKT

Grand Prix dla CINiBA [ZDJĘCIA]

NAGRODA ARCHITEKTONICZNA POLITYKI
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka otrzymało główną nagrodę w pierwszej edycji konkursu architektonicznego organizowanego przez Tygodnik Polityka. Kapituła Konkursu oceniła najwyżej nową siedzibę biblioteki uniwersyteckiej w Katowicach w dziedzinie architektury i ładu przestrzennego. W uroczystej gali wręczenia nagród uczestniczyli autorzy projektu z pracowni HS99 oraz dyrektor CINiBA prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec.

Nową bibliotekę akademicką docenili także internauci, którzy głosowali na "Rudzielca" w plebiscycie online na stronie domowej czasopisma oraz za pośrednictwem portalu Onet.pl. Wyniki plebiscytu publikuje Polityka.
Foto: Tadeusz Zych, Leszek Późniak (Polityka)


Oceniono 117 projektów. Do finału trafiły wyłącznie realizacje zaprojektowane w polskich biurach architektonicznych. W tegorocznej edycji obiekty były oceniane w 3 kategoriach:
  • realizacje architektoniczne,
  • rozwiązania urbanistyczne,
  • sztuka w przestrzeni publicznej.

Kapitułę Konkursu tworzyli najwybitniejsi architekci i urbaniści, krytycy architektury, przedstawiciele stowarzyszeń działających na rzecz ładu w przestrzeni publicznej, a także znani artyści. Wśród nich m.in.: Janusz Głowacki, Nicolas Grospierre, Robert Konieczny, Grzegorz Piątek, Ewa Porębska, Allan Starski, Jerzy Baczyński i Piotr Sarzyński.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją na stronie internetowej POLITYKI.

 
 

Śledź z nami kolejne etapy urządzania CINiBA

wolny dostęp do ksiegozbioru

wirtualny spacer po ciniba
film

 podgląd online na CINiBA i  kampus
relacje z przebiegu budowy gmachu CINiBA


Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Projekt CINiBA jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt jest również współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

© 2008-2012 Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice, telefon 32 786 50 08, e-mail info@ciniba.edu.pl

Administrator serwisu: Zespół BUŚ ds. Promocji Projektu CINiBA

Powered by Joomla!