Konferencja pt. „Szanse oddziałów terenowych TVP w dobie telewizji cyfrowej”

24 maja w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyła się konferencja pt. „Szanse oddziałów terenowych TVP w dobie telewizji cyfrowej”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele mediów, świata nauki oraz władze samorządowe. [ZDJĘCIA]

Katowickie wydarzenie organizowane przez Telewizję Polską przy współpracy z Uniwersytetem Śląskim jest jednym z cyklu debat mających na celu wzmocnienie więzi między regionami kraju a telewizją publiczną.

Celem cyklu konferencji jest także uzmysłowienie władzom lokalnym, centralnym oraz biznesowi, jak dużą rolę odgrywa telewizja publiczna w regionach oraz pokazanie perspektyw, jakie stwarzają nowe technologie, a w szczególności – zastąpienie emisji analogowej przez cyfrową. Konferencje mają stanowić wyraźny głos w dyskusji dotyczącej modelu dalszego funkcjonowania programów regionalnych, aby mogły one w pełni wykorzystać swój potencjał.

Dorobek cyklu konferencji zostanie podsumowany 2 czerwca 2012 r. na specjalnej sesji pt. „Oddziały terenowe siłą TVP – blisko ludzi i samorządu” drugiego dnia 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.