II Forum Nowej Gospodarki w CINiBA

II Forum Nowej GospodarkiZakończyło się II Forum Nowej Gospodarki. Odbywające się 23 i 24 kwietnia 2012 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach wydarzenie, przebiegało pod hasłem „Z nową energią ku przyszłości”. [Fotoreportaż]

W ramach Forum dyskutowano o technologii i innowacji w kontekście strategii EUROPA 2020. Celem wydarzenia było umożliwienie wymiany doświadczeń z zakresu nauki, biznesu oraz administracji. Obok wykładów i dyskusji panelowych, organizatorzy zapewnili szereg imprez towarzyszących. Wśród nich wystawę prezentującą efekty współpracy nauki i biznesu.

Jednym z głównych wydarzeń pierwszego dnia Forum była konferencja prasowa z udziałem m.in. ministrów - rozwoju regionalnego i sprawiedliwości, władz miasta i regionu, a także JM Rektora UŚ.

Organizatorami wydarzenia są: marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, Krajowa Izba Gospodarcza, Euro InnoPark. Obsługę organizacyjną Forum sprawuje Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum.

Szczegółowy program Forum można znaleźć na stronie www.forumng.pl.