Nagrody w konkursie wiedzy o CINiBA wylosowane

nagrody wylosowaneInformujemy, że Konkurs wiedzy o CINiBA został rozstrzygnięty. Spośród autorów poprawnych odpowiedzi wylosowaliśmy 3 osoby, dla których mamy nagrody książkowe.

Albumy współczesnej polskiej architektury powędrują do Katarzyny Berety, Michała Dunajewskiego oraz Karoliny Klocek

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy 26 kwietnia (czwartek) 2012 r. o godzinie 10:00 do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. Podczas spotkania dyrektor CINiBA prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec wręczy laureatom nagrody. Dla każdej osoby, która wysłała prawidłowe odpowiedzi w naszym internetowym quizie, również przygotowaliśmy niespodzianki.

Sama uroczystość wręczenia nagród będzie przede wszystkim okazją do zwiedzenia nowego gmachu biblioteki jeszcze przed oficjalnym otwarciem.

Poniżej publikujemy prawidłowe odpowiedzi:

Pytanie 1
Gdzie mieści się siedziba CINiBA?
A – Katowice, ul. Bankowa 11a.
Pytanie 2
Z ilu głównych działów składa się księgozbiór w wolnym dostępie?
C – 9.
Pytanie 3
Który z głównych działów wolnego dostępu jest oznaczony kolorem żółtym?
A -  Dział 0 – Ogólny.
Pytanie 4
Który element zamieszczony na grzbiecie książki w wolnym dostępie oznacza, że można z niej korzystać tylko na miejscu, w bibliotece?
B – czerwona kropka.
Pytanie 5
Jak nazywa się urządzenie, które służy do samoobsługowego wypożyczania książek?
B – "selfcheck".
Pytanie 6
Jak nazywa się urządzenie, które służy do zwrotu książek przez całą dobę?
A – wrzutnia.

Dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie zapraszamy do CINiBA 26 kwietnia!

Komisja konkursowa wylosowała nazwiska laureatów.