Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA)

3
1
2
21
20
19
12
7
15b
3
1
2
21
20
19
12
7
15b
tlo.png
SZUKAJJEDNYM ZDANIEMBIBLIOTEKA HYBRYDOWAUŻYTKOWNICYGALERIAFORUMKONTAKT

Basen rekreacyjny na dachu CINiBA - prima aprilis!

 prima_aprilis

Informacja dotycząca budowy basenu na dachu nowego budynku biblioteki akademickiej to primaaprilisowy żart. 

Widoczna na jednym ze zdjęć (z 2010 r.) woda zalewająca dach biblioteki w rzeczywistości była wykorzystywana na etapie budowy do tzw. pielęgnacji świeżego betonu, z którego wykonano strop. Natomiast szklane dno niecki basenu to świetlik znajdujący się w dachu budynku. Jego funkcją jest naturalne doświetlanie czytelń i pracowni znajdujących się w bibliotece.

Prace prowadzone w Centrum to aktualnie przede wszystkim wyposażanie obiektu w nowoczesne technologie informacji naukowej oraz meblowanie. Podczas wakacji letnich będzie odbywać się przenoszenie zbiorów BUŚ i BG UE do nowego gmachu, a po zakończeniu przeprowadzki - uruchomienie CINiBA.

ZOBACZ RELACJĘ FILMOWĄ (link odsyła na stronę TV UŚ).

Telewizja Katowice (od 15. minuty programu)

Radio Katowice

Informacja z 1 kwietnia 2012r.: 

basenCentrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka poza dostępem do swoich zbiorów zaoferuje także możliwość korzystania z basenu. Właśnie kończą się prace projektowe. Dach CINiBA przeszedł wszystkie wymagane testy. Nowa atrakcja Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach będzie mierzyć 25 m długości i 1,5 m głębokości. 

Kąpielisko będzie służyło studentom i pracownikom Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego oraz mieszkańcom miasta. Podczas ciepłych miesięcy letniego semestru roku akademickiego studenci będą korzystać z obiektu w ramach zajęć wychowania fizycznego i AZS. Organizatorzy rozważają wprowadzenie obowiązku wnoszenia książek do czytania i studiowania na teren basenu. Obok zostanie umieszczony nowoczesny telebim, na którym będą wyświetlane etiudy oraz firmy krótkometrażowe studentów z Wydziału Radia i Telewizji UŚ.

Jeżeli znajdą się dodatkowe środki na budowę instalacji geotermalnej, basen będzie czynny również zimą. To jedyna tego typu inwestycja w Polsce potwierdzająca atrakcyjność oraz ultranowoczesność uniwersyteckich projektów.

basen na dachu centrum  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 test szczelnosci dna basenu 

Przeprowadzono już testy szczelności dna basenu, które zakończyły się pomyśnie (fot. CINiBA).

 

 
 

Śledź z nami kolejne etapy urządzania CINiBA

wolny dostęp do ksiegozbioru

wirtualny spacer po ciniba
film

 podgląd online na CINiBA i  kampus
relacje z przebiegu budowy gmachu CINiBA


Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Projekt CINiBA jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt jest również współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

© 2008-2012 Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice, telefon 32 786 50 08, e-mail info@ciniba.edu.pl

Administrator serwisu: Zespół BUŚ ds. Promocji Projektu CINiBA

Powered by Joomla!