Meblowanie wypożyczalni i informatoriów

wypożyczalniaDla czytelników, którzy preferują tradycyjny sposób wypożyczania przygotowujemy dwie wypożyczalnie: miejscową i międzybiblioteczną. Zasady działania tego typu komórek w książnicy naukowej użytkownicy znają już chociażby na podstawie korzystania z Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego.

Wypożyczalnia miejscowa będzie udostępniać książki ze zbiorów CINiBA, a międzybiblioteczna na zamówienie sprowadzi materiały naukowe z bibliotek spoza Katowic. W znajdującej się na parterze gmachu CINiBA strefie wypożyczalni montujemy teraz lady biblioteczne. Takie meble pojawią się również w 3 głównych punktach informacyjnych (tzw. informatoriach). Wszystkie lady biblioteczne mają jednolity biały kolor. Zlokalizowane w centralnych punktach, będą widoczne nawet z dużej odległości. Czytelnikom powinny kojarzyć się przede wszystkich z miejscem dyżurowania biibliotekarzy. Specjaliści informacji naukowej będą zawsze dostępni w otwartych strefach, w czytelniach i w wypożyczalniach, by służyć pomocą czytelnikom.