Selfchecki

selfcheckAktualnie trwa m.in. proces uruchomienia automatycznego systemu samoobsługowego wypożyczania i zwrotu książek, wspomaganego przez najnowsze technologie. Obok dostarczonej wcześniej wrzutni, zakupiliśmy już tzw. selfchecki. Sześć urządzeń wyglądem i zasadami obsługi przypominających bankomat, zostanie rozmieszczonych w sąsiedztwie regałów z książkami i czasopismami w wolnym dostępie. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko samodzielnie, bez udziału bibliotekarza wypożyczać zbiory, ale przede wszystkim skróci cały proces wypożyczenia i zwrotu dokumentu.