Testowanie procedur przeprowadzkowych

testowanie procedur przeprowadzkowychRównocześnie z prowadzeniem prac wyposażeniowych przygotowujemy się do przenoszenia księgozbiorów Biblioteki UŚ i Biblioteki Głównej UE do nowego gmachu. To skomplikowany i pracochłonny proces - tuż po otwarciu w CINiBA znajdzie się ok. 800 000 woluminów książek z 2 różnych bibliotek. Dlatego już rozpoczęliśmy fazę testowania procedur przeprowadzkowych, wykorzystując w tym celu część księgozbioru.

Najważniejsze elementy tych procedur dotyczą ewidencji i ochrony zbiorów. Zanim książki zostaną przetransportowane do miejsca przeznaczenia w nowym gmachu, bibliotekarze i magazynierzy muszą zarejestrować każdy egzemplarz w tzw. module przeprowadzkowym systemu biblioteczno-informacyjnego PROLIB. Ten dodatkowy moduł został zaprojektowany wg wskazówek pracowników BUŚ w ramach projektu MOK, którego celem było przygotowanie zbiorów obydwu uczelnianych bibliotek (UŚ i UE) do udostępniania w budynku CINIBA.

Pozwala on generować raporty materiałów przygotowanych do transportu, a po rozładunku w nowym gmachu – tworzyć tzw. inwentarz wpływów. W tym celu informacje z kodu, w który zaopatrzony jest każdy dokument, są wczytywane do systemu zanim trafi do transportu oraz ponownie po rozładunku, przed dostarczeniem  go na właściwą półkę w CINiBA.