Konkurs wiedzy o CINiBA

konkurs co wiesz o ciniba

Zapraszamy do udziału w konkursie pod nazwą Co wiem o Centrum Intormacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej. Internetowy kwiz jest adresowany do wszystkich aktywnych, zdeklarowanych i potencjalnych czytelników, którzy chcieliby sprawdzić swój zasób wiedzy o zasadach korzystania z nowej biblioteki uniwersyteckiej.

Pytamy o kilka szczegółów, których znajomość ułatwi szybką orientację w przestrzeni Centrum oraz wyszukiwanie książek w strefie wolnego dostępu.

Konkurs trwa do 31 marca. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosujemy 3 nagrody główne - albumy współczesnej polskiej architektury. Dla wszystkich autorów prawidłowych rozwiązań przygotowaliśmy niespodzianki oraz zaproszenie do CINiBA jeszcze przed oficjalnym otwarciem.

Wybierz opcję A, B lub C  i wyślij odpowiedzi korzystając z formularza kontaktowego online.

Pytanie 1
Gdzie mieści się siedziba CINiBA?

A – Katowice, ul. Bankowa 11a,
B – Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2,
C – Katowice, Plac Rady Europy 1.

Pytanie 2
Z ilu głównych działów składa się księgozbiór w wolnym dostępie?

A – 7,
B – 8,
C – 9.

Pytanie 3
Który z głównych działów wolnego dostępu jest oznaczony kolorem żółtym?

A -  Dział 0 – Ogólny,
B -  Dział 5 – Matematyka. Nauki przyrodnicze,
C -  Dział 7 – Sztuka. Rozrywki. Sport.

Pytanie 4
Który element zamieszczony na grzbiecie książki w wolnym dostępie oznacza, że można z niej korzystać tylko na miejscu, w bibliotece?

A – żółty trójkąt,
B – czerwona kropka,
C – zielony kwadrat.

Pytanie 5
Jak nazywa się urządzenie, które służy do samoobsługowego wypożyczania książek?

A – wrzutnia,
B – "selfcheck",
C – i-buk.

Pytanie 6
Jak nazywa się urządzenie, które służy do zwrotu książek przez całą dobę?

A – wrzutnia,
B – "selfcheck",
C – terminal.

Odpowiedzi na pytania można znaleźć w serwisie CINiBA lub w bibliotekach (Biblioteka UŚ - ul. Bankowa 14, Biblioteka Główna UE - ul. Bogucicka 3, w Katowicach).