Urządzamy Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką

urządzamy CINiBAKrok po kroku zbliżamy się do otwarcia nowej biblioteki. Aktualnie w budynku trwają prace instalacyjne i montażowe. Kolejne dostawy wyposażenia, sprzętu informatycznego oraz mebli rozpoczynają kulminacyjną fazę procesu urządzania CINiBA. Uruchomienie wrzutni na książki, serwerów i tzw. selfchecków, czyli urządzeń do samoobsługowego wypożyczania zbiorów, to tylko niektóre zadania na najbliższą przyszłość.

Zakończył się montaż ograniczników na regałach w strefach wolnego dostępu. Elementy, których zamocowano łącznie 16 150 sztuk będą służyć do zabezpieczania książek przed przewracaniem się na półkach. Organizacja ogólnodostępnej części biblioteki to jedno z największych wyzwań. Dlatego przygotowania księgozbiorów BUŚ i BG UE do swobodnego korzystania rozpoczęliśmy na długo przed przystąpieniem do samej budowy. Przed nami jeszcze m.in. instalacja terminali komputerowych.

Trwają prace w serwerowni. Są to przygotowania do montażu szaf typu RACK. Pomieszczenia serwerów wypełniają się gniazdkami łącz internetowych i zasilających oraz okablowaniem teleinformatycznym. Przewody o łącznej długości ok. 10 km obsłużą połączenia wszystkich serwerów w budynku.

Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w przemianie gmachu w bibliotekę otwartą zapraszamy do strefy URZĄDZAMY BIBLIOTEKĘ na stronie internetowej www.ciniba.edu.pl, gdzie prezentujemy fotoreportaże z przebiegu poszczególnych prac.

Tam  będziemy relacjonować także przeprowadzkę Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego do nowego budynku Centrum.

Poprawiony: poniedziałek, 30 stycznia 2012 08:51