Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA)

19
1
15b
7
21
12
3
2
20
19
1
15b
7
21
12
3
2
20
tlo.png
SZUKAJJEDNYM ZDANIEMBIBLIOTEKA HYBRYDOWAUŻYTKOWNICYGALERIAFORUMKONTAKT

Urządzamy Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką


urządzamy CINiBAKrok po kroku zbliżamy się do otwarcia nowej biblioteki. Aktualnie w budynku trwają prace instalacyjne i montażowe. Kolejne dostawy wyposażenia, sprzętu informatycznego oraz mebli rozpoczynają kulminacyjną fazę procesu urządzania CINiBA. Uruchomienie wrzutni na książki, serwerów i tzw. selfchecków, czyli urządzeń do samoobsługowego wypożyczania zbiorów, to tylko niektóre zadania na najbliższą przyszłość.

 

Zakończył się montaż ograniczników na regałach w strefach wolnego dostępu. Elementy, których zamocowano łącznie 16 150 sztuk będą służyć do zabezpieczania książek przed przewracaniem się na półkach. Organizacja ogólnodostępnej części biblioteki to jedno z największych wyzwań. Dlatego przygotowania księgozbiorów BUŚ i BG UE do swobodnego korzystania rozpoczęliśmy na długo przed przystąpieniem do samej budowy. Przed nami jeszcze m.in. instalacja terminali komputerowych.

 

Trwają prace w serwerowni. Są to przygotowania do montażu szaf typu RACK. Pomieszczenia serwerów wypełniają się gniazdkami łącz internetowych i zasilających oraz okablowaniem teleinformatycznym. Przewody o łącznej długości ok. 10 km obsłużą połączenia wszystkich serwerów w budynku.

 

Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w przemianie gmachu w bibliotekę otwartą zapraszamy do strefy URZĄDZAMY BIBLIOTEKĘ na stronie internetowej www.ciniba.edu.pl, gdzie prezentujemy fotoreportaże z przebiegu poszczególnych prac.

 

Tam  będziemy relacjonować także przeprowadzkę Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego do nowego budynku Centrum.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 30 stycznia 2012 08:51  
 

Śledź z nami kolejne etapy urządzania CINiBA

wolny dostęp do ksiegozbioru

wirtualny spacer po ciniba
film

 podgląd online na CINiBA i  kampus
relacje z przebiegu budowy gmachu CINiBA


Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Projekt CINiBA jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt jest również współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

© 2008-2012 Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice, telefon 32 786 50 08, e-mail info@ciniba.edu.pl

Administrator serwisu: Zespół BUŚ ds. Promocji Projektu CINiBA

Powered by Joomla!