Nagrody "Obiekt Roku 2011" i "Grand Prix"

cinibaW 17. edycji konkursu na Architekturę Roku Województwa Śląskiego 2011 organizowanego przez katowicki odział Stowarzyszenia Architektów Polskich wygrał gmach Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. Jury konkursu jednogłośnie przyznało wspólnej bibliotece Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego nagrodę główną w kategorii Obiekt Roku oraz Grand Prix.

Projekt architektoniczny autorstwa Dariusza Hermana, Piotra Śmierzewskiego i Wojciecha Subalskiego (pracownia HS99) został nagrodzony za wybitne wartości, znakomity poziom i najwyższą jakość. Jury uzasadniło swoją decyzję podkreślając również, iż jest to obiekt perfekcyjny we wszystkich aspektach projektowania architektonicznego. To unikalny przykład umiejętnego połączenia dyscypliny projektowej z twórczą ekspresją. Architektura światowej klasy.

28 października 2011 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu. Autorom zwycięskich projektów wręczyła nagrody wicemarszałek województwa śląskiego Aleksandra Gajewska-Przydryga.

Konkurs Architektura Roku to największy przegląd współczesnej architektury województwa śląskiego. Projekty są zgłaszane w następujących kategoriach: Obiekt, Dom jednorodzinny, Wnętrze, Mała Forma & Młody Twórca Śląskiej Architektury. Celem Konkursu jest wybór najlepszego dzieła architektonicznego zrealizowanego na terenie województwa śląskiego. W tym roku zgłoszono do konkursu 20 obiektów.

Zdjęcia i charakterystyka gmachu

Media o wydarzeniu: