CINiBA na Open Days 2011

ciniba na open daysOd 10 do 12 października 2011 w Brukseli odbywał się Europejski Tydzień Miast i Regionów OPEN DAYS 2011. Podczas tegorocznej, dziewiątej już edycji zaprezentowano Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką.

W zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego „Miasteczku polskim”, poszczególne regiony kraju mogły pochwalić się inwestycjami, realizowanymi z Funduszy Europejskich. Stoisko województwa śląskiego promowało największe projekty obecnie wdrażane, m.in. nową, wspólną bibliotekę katowickich uniwersytetów – Śląskiego i Ekonomicznego.

OPEN DAYS to wydarzenie, którego celem jest prezentacja osiągnięć europejskich miast i regionów, wynikających z realizacji polityki spójności Unii Europejskiej. Organizowane w tym czasie warsztaty, seminaria, wykłady i wystawy są okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie współpracy międzyregionalnej na płaszczyźnie społecznej i ekonomicznej.