Wystawa "Budowa Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w obiektywie"

budowa ciniba w obiektywieZapraszamy do oglądania wystawy "Budowa Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w obiektywie". Wystawa prezentowana jest równolegle w obu Uczelniach realizujących Projekt. Od 3 do 31 października 2011 r., zdjęcia z budowy można oglądać na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11), oraz w budynku „B” Uniwersytetu Ekonomicznego (Katowice, ul. Bogucicka 3).

Ekspozycja zawiera kolekcje fotografii przedstawiających kolejne etapy budowy wspólnej biblioteki Uniwersytetów – Śląskiego i Ekonomicznego, od czasu wyburzenia pozostałości po lodowisku "Torkat" poprzez kolejne fazy budowy, po odbiór budynku. Całość uzupełniona jest o wizualizacje gmachu oraz informacje o projekcie CINiBA.

W Uniwersytecie Śląskim prezentację gościły dotychczas Wydziały: Artystyczny oraz Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, Nauk o Ziemi, a także Filologiczny w Sosnowcu i Katowicach.