CINiBA na Dniach Miasta Katowice

katowiceNajbliższy weekend (9-11 września) w Katowicach to czas obchodów 146. rocznicy nadania praw miejskich. W związku z tym będzie się dużo działo „na mieście”! Wydarzenia kulturalne, społeczne i sportowo-rekreacyjne organizowane przez Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we współpracy z Urzędem Miasta.

W programie m.in. trasa rowerowa „City by bike”, do pokonania w niedzielę - 11 września. Kolejne etapy i przystanki, w tym przygotowany przez Uniwersytet Śląski, pozwolą lepiej poznać historię Katowic. Na trasie rowerzystów znajdzie się także stoisko Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, ulokowane wprost przed budynkiem biblioteki, w kampusie przy ul. Bankowej 11A.

CINiBA zaprezentuje wystawy zdjęć Ulica Bankowa i Torkat w okresie międzywojennym oraz Budowa CINiBA w obiektywie. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliowść uzyskania odpowiedzi na niemal wszystkie pytania związane z nową biblioteką akademicką.

Więcej na temat obchodów urodzin miasta Katowice na stronie Uniwersytetu Śląskiego.