Nowa edycja warsztatów "Sztuka szukania - w labiryncie informacji"

23 września (piątek) 2011 r. rusza kolejny cykl warsztatów Sztuka szukania - w labiryncie informacji. Nowy sezon rozpoczniemy podczas Śląskiej Nocy Naukowców zajęciami dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których zapraszamy na godzinę 12.00 (do 13.15). Tego samego dnia od 16.00 do 17.15 zapraszamy pozostałe osoby, które chcą dowiedzieć się jak z pomocą biblioteki i internetu szybko i efektywnie docierać do najlepszych, opracowanych przez ekspertów, sprawdzonych i pewnych informacji, potrzebnych w nauce i na co dzień. Wstęp wolny po wcześniejszym zgłoszeniu udziału

"Brak umiejętności korzystania z narzędzi internetowych wkrótce będzie taką samą barierą w funkcjonowaniu w społeczeństwie, jaką dziś jest analfabetyzm" - wynika z Raportu "Students On Line"

O warsztatach:

Prowadzący zajęcia wskażą, w jaki sposób szukać informacji, których nie ma w tzw. otwartym internecie, kiedy popularne wyszukiwarki i serwisy internetowe nie dostarczają satysfakcjonującej nas wiedzy.

Warsztaty są prowadzone w następujących modułach:

- dla naukowców i studentów,
- dla uczniów szkół średnich (prosimy nauczycieli o kontakt w sprawie uzgadniania terminów zajęć dla klas),
- dla osób niezwiązanych z nauką lub edukacją, a zainteresowanych efektywnym zdobywaniem informacji.

W programie m.in.:
- przygotowanie strategii wyszukiwania informacji,
- profesjonalne, elektroniczne źródła informacji (książki i czasopisma elektroniczne, bazy danych),
- biblioteki wirtualne,
- kryteria oceny wartości informacji znalezionych w internecie.

Spotkania poprowadzą specjaliści informacji naukowej CINiBA.

Zgłoszenie udziału

Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego
Katowice, ul. Bankowa 14, Informatorium (sala 413 na parterze)
Mapka dojazdu, Plan budynku